Menu Zamknij

Trzymaj dietę w smartfonie! Liczenie kalorii z aplikacją MyFitnessPal

Skoro zawsze mamy przy sobie smartfona, dlaczego nie wykorzystać go do monitorowania diety? Jeśli szukasz wygodnej aplikacji, która jest rozbudowanym kalkulatorem kalorii, możesz pobrać darmową aplikację MyFitnessPal. Dzięki niej dowiesz się więcej o spożywanych potrawach, uzupełnisz niedobory, a także poprawisz swoje nawyki żywieniowe. Aplikacja będzie pomocna przy odchudzaniu, ale również przy nabieraniu wagi, czy po prostu przy wprowadzaniu w życie zdrowych nawyków żywieniowych, połączonych ze sportem.

MyFitnessPal_Logo neuZdrowie jest naszym największym dobrem. Nasz organizm szybko reaguje na różne czynniki, takie jak stres, nieodpowiednia dieta i brak ruchu.  Aby utrzymać ciało w zdrowiu i kondycji na dobre, sałatka i zajęcia w siłowni, raz w tygodniu nie wystarczą. Jesteśmy coraz bardziej świadomi w zakresie zdrowej diety i aktywności fizycznej. Coraz bardziej istotne dla nas jest to, jaki rodzaj diety jest najlepszy i jak sprawić by codziennie zadbać o ćwiczenia, by utrzymać równowagę fizyczną.  Jeśli już zdajemy sobie z tego wszystkie sprawę, czas na przemyślenia i odłożenie na bok starych nawyków, aby utorować sobie drogę do dobrej formy i zdrowego ciała. Darmowa aplikacja MyFitnessPal wprowadza w nową erę tych, którzy chcą schudnąć, utrzymać wagę lub po prostu chcą żyć zdrowo i być świadomym swego ciała.

Międzynarodowy zespół badawczy kierowany przez Marie Ng z Uniwersytetu w Waszyngtonie, w maju 2014 roku, opublikował opracowanie potwierdzające, że prawie jedna trzecia światowej populacji cierpi na otyłość. W Polsce jest to co druga osoba (64 proc. mężczyzn, 48 proc. kobiet – według GUS i Eurostatu). W badaniu finansowanym przez Fundację Billa i Melindy Gates, dane medyczne z 188 krajów, zostały porównane z tymi z roku 2013 i 1980 roku, naukowcy odkryli, że liczba osób z nadwagą wzrosła niemal trzykrotnie w ciągu ostatnich 33 lat na całym świecie. Współczesne życie jest coraz bardziej stresujące, a my żyjemy coraz szybszym tempem, które wpływa negatywnie na nasze zdrowie i nawyki żywieniowe.

Ponad 75 milionów użytkowników na całym świecie używa darmowej aplikacji MyFitnessPal, dzięki której, wygodnie prowadzą zdrowy styl życia. MyFitnessPal pomaga liczyć kalorie spożywane z  pokarmów, a także te używane do poruszania się w codziennym życiu. Dzięki największej na świecie bazie danych żywności: ponad 4 miliony pozycji i ponad 350 różnych aktywności, MyFitnessPal pomaga uczynić życie zdrowszym, a przy tym wygodnym. Aplikacja pokazuje, jak świadome prowadzona dieta i ćwiczenia fizyczne, mają pozytywny wpływ na samopoczucie – zgodnie z dobrze znanym hasłem „ w zdrowym ciele – zdrowy duch”.

06 MyFitnessPal_woman vegetablesO Aplikacji MyFitnessPal

Aplikacja jest niezwykle wygodna. Pomaga nam pamiętać o posiłkach, nawadnianiu, liczy za nas kalorie i wszystko ładnie podsumowuje. Trzymanie diety nigdy nie było tak proste. Podstawowe informacje takie jak obecna waga, wzrost oraz ile chcemy schudnąć, podajemy już na etapie tworzenia nowego konta. Aplikacja pozwala na wybranie wagi, jaką chcemy utracić w ciągu każdego tygodnia (np. 0,5 kg). Zapisujemy dane o posiłkach, możemy je wyszukać w gotowej bazie ponad 4 milionów produktów, albo skanować kody kreskowe produktów z opakowania. Na podstawie wszystkich tych informacji, ale także i naszej aktywności fizycznej, aplikacja wyznacza dzienny bilans kalorii. To pomoże mieć na uwadze nasz dzienny limit kalorii. Dodatkowo w bazie znajdują się bardziej szczegółowe informacje, nie tylko kalorie, ale także tłuszcze, ilości witamin i minerałów. Możemy personalizować swój planner MyFitnessPal i dodawać własne przepisy, co będzie ciekawe dla tych, którzy gotują samodzielnie. Aplikacja pamięta także o wodzie, przypomina nam abyśmy spożywali jej odpowiednią ilość,  a także pokazuje nam powiadomienia o konieczności zapisywania informacji o posiłkach. Oprócz posiłków, dodajemy też naszą aktywność fizyczną, a aplikacja oblicza ile straciliśmy kalorii i pokazuje nam nasz dzienny bilans.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Na początku towarzyszy nam samouczek, który przeprowadzi nas przez wszystkie funkcje. Wyniki naszych osiągnięć żywieniowo-sportowych pokazywane są w pomocnych, czytelnych wykresach. MyFitnessPal to nie tylko kalkulator kalorii, czy nasz osobisty stróż zdrowego trybu życia, to cała społeczność fanów zdrowia. Wprowadzane przez nas dane mogą, ale nie muszą, być publikowane znajomym. Możemy ustawić swój status, podzielić się doświadczeniami i przemyśleniami, zmotywować innych lub samemu takiej motywacji poszukać. Możemy wysyłać wiadomości do innych użytkowników. Aplikacja jest również zintegrowana z innymi programami, jak np. Endomondo. Możemy ją także połączyć z krokomierzami.

W dowolnym momencie możemy też skorzystać ze strony www, gdzie z mamy dostęp do wszystkich naszych informacji, które są synchronizowane. Z poziomu przeglądarki internetowej również możemy dodawać informacje o posiłkach i ćwiczeniach.

Aplikacja jest już dostępna w języku polskim, wystarczy pobrać ją na swój telefon. MyFitnessPal jest aplikacją całkowicie darmową, pomogła ponad 75 milionom ludzi osiągnąć oraz utrzymać zdrowy i szczęśliwy styl życia.

MyFitnessPal ma swoją siedzibę w San Francisco, CA. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź www.myfitnesspal.com

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *