Menu Zamknij

Złoty Medal Sekretarza Generalnego ITU dla Prezesa UKE  

27 maja br. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, odebrała prestiżową nagrodę – Złoty Medal przyznany przez Sekretarza Generalnego ITU w podziękowaniu za dotychczasowe zaangażowanie w wieloletni proces WSIS (World Summit on Information Society) oraz przewodniczenie WSIS Forum 2015.

©ITU/I.WoodŚwiatowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego został zainicjowany z zamiarem stworzenia platformy mającej na celu rozwiązanie problemów związanych z budową technologii informacyjnych i komunikacyjnych na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Forum Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego odbywa się co roku i jest platformą wymiany doświadczeń oraz najlepszych praktyk w zakresie likwidacji wykluczenia cyfrowego, budowania zaufania i bezpieczeństwa w sieci internetowej, a także zwiększenia dostępu do informacji i wiedzy, kluczowych dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Prezes Magdalena Gaj jest pierwszą Polką oraz kobietą, która przewodniczyła obradom WSIS Forum. Ta prestiżowa funkcja podkreśliła zaangażowanie Polski w wieloletni proces WSIS, co do którego przyszłości dalsze decyzje zapadną w grudniu bieżącego roku, w trakcie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *