Menu Zamknij

Sophos Cloud Server Protection Advanced

Sophos ogłosił dzisiaj udostępnienie najnowszej zaawanasowanej technologii ochrony serwerów, łączącej w jednym, prostym w obsłudze produkcie możliwości whitelisting i technologii walczącej ze szkodliwym oprogramowaniem.

logo-headerSophos Cloud Server Protection Advanced integruje możliwości aplikacji serwera tak, aby za pomocą jednego kliknięcia umożliwić jego blokadę dzięki prostej, intuicyjnej konsoli Sophos Cloud, która zarządza wdrażaniem, zarządzeniem i utrzymaniem serwera. Poprzez tradycyjne zamknięcie serwera i budowanie automatycznego zaufania dla dobrze znanych aktualizacji DLL, zaawansowana ochrona w chmurze Sophos dramatycznie zmniejsza czas niezbędny do zablokowania wielu serwerów naraz. Czas ten z kilku tygodni skrócił się do zaledwie kilku minut. Osiągnięto to poprzez maksymalne uproszczenie konfiguracji oraz zezwolenie dalszego działania tylko aplikacjom sprawdzonym i zaakceptowanym albo znajdującym się na whitelist.

Łatwe zamknięcie serwera poprzez tylko jedno kliknięcie, umieszcza serwer w trybie domyślnym, w którym mogą działać tylko z góry zatwierdzone aplikacje lub te umieszczone na białej liście. Poprzez zintegrowanie chmury Sophos z oprogramowaniem chroniącym przed złośliwymi kodami, DefenseWall HIPS i białą listą, ochrona serwerów w chmurze zintensyfikowała cały system obronny, a co za tym idzie, umożliwiła skuteczniejsze zapobieganie atakom typu zero-day, zwłaszcza tym skierowanym na treści i pamięć, które są często ich głównym celem. Ponadto, ułatwiła omijanie produktów, które nie znajdują się na białej liście.

„Serwery są końmi pociągowymi każdej centralnej organizacji przechowującej poufne dane, ułatwiając tym samym komunikację i realizację procesów biznesowych” – komentuje John Shaw, wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie Sophos. „Na tym poziomie integracji administratorzy sieci IT w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach mogą szybko i sprawnie zaktualizować ochronę serwerów, służących do zastosowań krytycznych bez względu na to, czy odbywa się to lokalnie, czy w chmurze Sophos.  Ma to zapobiegać atakom i wielotygodniowej stracie czasu na wyłączaniu serwera, konfigurowaniu, sprawdzaniu i testowaniu bezpiecznej listy aplikacji”.

Poprzednio, zamykanie ośrodków chroniących serwer, niezmiernie rzadko było wykorzystywane przez średniej wielkości przedsiębiorstwa, ze względu na skomplikowany proces instalacyjny oraz to, że technologia ta, skierowana była głównie do dobrze zaopatrzonych przedsiębiorstw.

Nowatorski produkt firmy Sophos nie tylko znakomicie ułatwia zamykanie serwera, ale jest też łatwy w konfiguracji i dostępny także dla średniej wielkości przedsiębiorstw. Ponadto, rozwiewa obawy związane z wydajnością i dostępnością produktu. Wydajność serwera została zoptymalizowana przy użyciu białej listy, która blokuje każde potencjalnie zagrażające działanie bez intensywnego skanowania zasobów. Zmaksymalizowano możliwości serwera poprzez szybką instalację i proces konfigurowania, które automatyzują czasochłonne i odręczne budowanie takiej listy.

„Zaawansowana ochrona w chmurze Sophos jest bardzo prosta w zarządzaniu, wydajna i niezawodna, przy jednoczesnej ochronie serwerów systemów operacyjnych Windows, a przeprowadzone testy zostały zwieńczone sukcesem. Jesteśmy wdzięczni za nawiązanie współpracy z firmą Sophos i z niecierpliwością oczekujemy na dodanie do naszego portfolio zaawansowanej ochrony w chmurze Sophos” – zaznacza Maik Luehrs, konsultant techniczny, dicom Computer Vertriebs GesmbH.

Przy pomocy zintegrowanej konsoli, Chmura Sophos w intuicyjny i efektywny sposób umożliwia sprawowanie ochrony. Użycie interfejsu typu pane-of-glass zapewnia przejrzystość wszystkim użytkownikom, pokazując wszystkie ich urządzenia
i odpowiednio ochronę każdego z nich.

Więcej informacji na: www.sophos.com/servers

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *