Menu Zamknij

paysafecard ma już 800 000 użytkowników w Polsce!

W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – wiodącemu światowemu dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 000 Polaków. Liczba osób wybierających bezpieczne płatności online rośnie z roku na rok, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu 2014 roku za pomocą paysafecard – 16-cyfrowego PIN-u – na całym świecie dokonano aż 86 milionów transakcji.

paysafecard - PINDane firmy pokazują, że obecnie paysafecard ma już ok. 800 000 użytkowników w Polsce. Dla porównania, we Francji jest ok. 600 000 korzystających z paysafecard, a we Włoszech – blisko 200 000. Większości transakcji – bo aż 94% – Polacy dokonują korzystając z komputerów, ale już na drugim miejscu znajdują się urządzenia mobilne – korzysta z nich 6% polskich użytkowników paysafecard i liczba ta stale rośnie.

Polski rynek szybko się rozwija, a internauci wybierają odpowiedzialność i płatności internetowe dające im bezpieczeństwo danych osobowych oraz środków finansowych. Coraz więcej osób przekonuje się do metod płatności prepaid, które są wygodne i pomagają kontrolować wydatki. paysafecard to innowacyjne rozwiązanie płatnicze, które nie wymaga posiadania konta bankowego czy karty kredytowej ani podawania żadnych danych osobowych i w ten sposób realizuje ideę wielopoziomowego bezpieczeństwa transakcji w internecie. Jako liderzy tej pionierskiej technologii, stale udoskonalamy nasze usługi, aby proponować użytkownikom rozwiązania łatwe, szybkie i bezpieczne jak gotówka. Polskie społeczeństwo jest otwarte na innowacje technologiczne, w związku z czym przewidujemy, że liczba użytkowników paysafecard będzie sukcesywnie rosła, także w sektorze bezpiecznych płatności mobilnych” – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.

paysafecard rozbudowuje paletę dostępnych usług związanych z płatnościami internetowymi. Obecnie polscy użytkownicy mogą korzystać z:

 • paysafecard,
 • my paysafecard,
 • my PLUS (program lojalnościowy),
 • aplikacji paysafecard na smartfony.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania.70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku w Austrii i w Niemczech. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, a spółki zależne rozlokowane są między innymi w Londynie, Dusseldorfie, Lucernie, Nowym Jorku, Meksyku, a także w Buenos Aires. Spółka w 100% należy do Grupy Skrill – jednej z największych na świecie firm, świadczących usługi płatności elektronicznych. Oferowany przez firmę kluczowy produkt – paysafecard, jest dostępny obecnie w ponad 480 000 punktach sprzedaży w 40 krajach na całym świecie.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard. Z paysafecard można korzystać w tysiącach sklepów internetowych. Za sprawą takich marek, jak: paysafecard, my paysafecard czy my PLUS, przedsiębiorstwo zyskało pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań płatniczych typu prepaid.

paysafecard jest laureatem wielu prestiżowych nagród, do których należą między innymi: nagroda Paybefore Award w kategoriach: „Best Digital Currency”, „Best Virtual or Digital Program”, „Top Digital Dollars” oraz „Consumer Value”. Dodatkowo rozwiązanie paysafecard zdobyło nagrody Paybefore Awards Europe w kategoriach „Most Innovative Prepaid Solution” oraz „Consumer Champion”. W 2014 r. kwartalnik „The New Economy” wyróżnił paysafecard, jako jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw 2013 r.

W celu dokonania płatności za pomocą paysafecard wystarczą dwa kroki:

 • zakup kuponu paysafecard o jednym z dostępnych nominałów
 • wpisanie 16-sto cyfrowego kodu znajdującego się na zakupionym kuponie.

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku, wprowadzając na rynek „Gotówkę internetową” pod nazwą paysafecard. Międzynarodową ekspansję na szeroką skalę rozpoczęła w 2006 roku przy jednoczesnym rozwoju portfolio świadczonych usług. paysafecard funkcjonuje obecnie na 4 kontynentach – w Europie, Australii, Ameryce Północnej oraz Południowej.

Na rynek polski zostały wprowadzone do tej pory takie produkty, jak:

 • paysafecard – kody umożliwiające dokonywanie zapłaty przez Internet,
 • my paysafecard – osobiste konto online,
 • my PLUS – program lojalnościowy,
 • aplikacja paysafecard na smartfony.

W Polsce funkcjonuje już około 40.000 autoryzowanych punktów sprzedaży paysafecard. Kody PIN można zakupić także w Internecie. Dostępne nominały to 20, 30, 50, 100 oraz 300 PLN. Z badań statystycznych dotyczących liczby użytkowników paysafecard w Europie wynika, że wśród Polaków jest ok. 800 000 użytkowników.

Partnerami paysafecard są między innymi: Relay, Inmedio, 1-Minute, Statoil, Shell, Stacje BP, Komputronik, Auchan, RUCH, Kolporter, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum, Pepco. 

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *