Menu Zamknij

Garmin® eTrex® 20x i 30x – ręczne urządzenia nawigacyjne

W sprzedaży w Polsce pojawiły się nowe, ręczne urządzenia nawigacyjne firmy Garmin:  eTrex 20x i 30x. Zachowują one łatwość obsługi, wysoką trwałość i przystępną cenę popularnej linii eTrex. Dodatkowo posiadają nowy 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu, fabrycznie załadowane mapy Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Zachodniej oraz rozszerzoną pamięć wewnętrzną. Wytrzymałe i wodoszczelne1 odbiorniki eTrex 20x i 30x mają bardzo czuły moduł GPS z obsługą systemu GLONASS, dopracowane funkcje nawigacyjne oraz różnorodne opcje montażu dla wszelkich rodzajów aktywności. Mogą być używane na rowerach, motocyklach, łodziach lub podczas pieszych wędrówek.

eTrex20x_HR_200_mModele eTrex 20x i 30x posiadają 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości z paletą 65 tys. kolorów, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Ergonomiczna konstrukcja łatwo mieści się w dłoni, a dzięki stopniowi ochrony przed wodą IPX72 urządzenia eTrex 20x i 30x bez obaw wytrzymują działanie żywiołów. Mają wbudowany bardzo czuły moduł GPS z systemem WAAS, obsługą GLONASS i funkcją wstępnego ustalania pozycji w oparciu o sygnał satelitarny HotFix. Szybko ustalają pozycję użytkownika i nie tracą jej nawet w osłoniętych miejscach i głębokich kanionach.

Dzięki fabrycznie załadowanym mapom Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Zachodniej, eTrex 20x i 30x zapewniają podstawowe wsparcie mapowe dla wielu aktywności rekreacyjnych. Posiadająca funkcję wyznaczania tras mapa Garmin TopoActive obejmuje wiele obiektów rekreacyjnych, obszerną sieć ścieżek oraz informacje o wysokości, umożliwiające komfortowe planowanie i nawigację w czasie podróży. Rozszerzona pamięć wewnętrzna oraz gniazdo kart microSD pozwalają użytkownikom załadować do urządzenia jeszcze więcej map i danych. Oba modele obsługują różnorodne mapy dodatkowe, w tym szczegółowe mapy TOPO wysokiej jakości, mapy BlueChart® g2, a nawet mapy City Navigator® z nawigacją zakręt po zakręcie. Ponadto eTrex 20x i 30x są kompatybilne z obrazami satelitarnymi BirdsEye (wymagana jest subskrypcja), więc użytkownicy będą mogą pobierać do urządzenia zdjęcia lotnicze i używać ich do nawigacji.

Odbiornik eTrex 30x posiada dodatkowo wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia, który określa kierunek nawet wtedy, gdy się nie przemieszczasz i nie trzymasz urządzenia poziomo. Dodany został również wysokościomierz barometryczny, aby dokładniej określać wysokość oraz tworzyć wykres rozkładu ciśnienia barometrycznego w czasie, co może ułatwić prognozowanie zmieniających się warunków pogodowych. Ponadto eTrex 30x może bezprzewodowo udostępniać waypointy, ślady, trasy i dane geocachingu innym kompatybilnym urządzeniom, odbiera dane z dodatkowych czujników takich jak czujnik temperatury Tempe™, czujnik na nogę i czujnik tętna. Posiada także funkcję pilota zdalnego sterowania dla kamer sportowych VIRB.

eTrex30x_HR_300.5_mDzięki różnorodnym profilom odbiorniki eTrex 20x i 30x można dostosować do wszelkich okoliczności i aktywności. Przełączanie między konfiguracjami jest bardzo łatwe. Nawigacje eTrex 20x i 30x obsługują geocaching oraz pliki GPX, gwarantując niekończące się przygody. Użytkownik tworzy swój profil na stronie geocaching.com i pobiera dane geocachingowe bezpośrednio do urządzenia, bez potrzeby ręcznego wprowadzania współrzędnych lub posługiwania się papierowymi wydrukami.

Nawigacje eTrex 20x i 30x można zamontować na różne sposoby na wszelkich pojazdach, na rowerze, motocyklu, łodzi, w samochodzie, lub po prostu trzymać w dłoni. Zasilane są dwiema bateriami AA, które zapewniają wydłużony czas działania do 25 godzin.

eTrex 20x i 30x to najnowsze rozwiązania w segmencie urządzeń plenerowych Garmin, skoncentrowanym na rozwoju technologicznym i innowacjach. Podczas pieszych wędrówek, polowań, geocachingu, gry w golfa, szkolenia psów lub rejestrowania aktywności kamerami sportowymi VIRB, urządzenia plenerowe Garmin stają się istotnymi narzędziami dla wszelkich entuzjastów aktywności w otwartym terenie. Więcej informacji na temat innych plenerowych produktów i usług firmy Garmin można uzyskać na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/onthetrail/ oraz www.facebook.com/GarminPolska.

1 Stopień ochrony przed wodą IPX 7.

2 Aby uzyskać więcej informacji na temat stopni ochrony przed wodą, kliknij tutaj.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *