Menu Zamknij

Jak sfilmować wesele „okiem panny młodej”

Współpraca modystki Rosie Olivii i firmy Sony zaowocowała pierwszą na świecie kolekcją ślubnych welonów wyposażonych w technologię nagrywania obrazu.

2Firma Sony rozpoczęła współpracę ze słynną modystką Rosie Olivią, znaną między innymi z szycia kapeluszy dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W efekcie powstała pierwsza „kolekcja technologicznych welonów ślubnych”, zaprojektowana z myślą o nagrywaniu przebiegu ślubu i wesela z perspektywy panny młodej. W futurystyczne welony wmontowano kamerę 4K Action Cam firmy Sony — model FDR-X1000V.

Rosie Olivia, która projektowała już nakrycia głowy dla wielu sławnych ludzi, chciała w ten sposób umożliwić każdej pannie młodej uwiecznienie dnia ślubu i wspominanie go w przyszłości. Technologia „do noszenia” została wkomponowana w dwa wyjątkowe, misternie wykonane ślubne nakrycia głowy wraz z przybraniami z najnowszej kolekcji Rosie. Całość zaprojektowano tak, aby państwo młodzi nie stracili żadnego istotnego ujęcia w tym tak ważnym dla nich dniu. Wyjątkowy materiał można później zmontować, tworząc klasyczny film wideo ze ślubu i wesela. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Sony wykazały, że ponad jedna trzecia ankietowanych żyjących w związkach małżeńskich żałuje, że nie ma filmu ze swojego ślubu.

Rosie wypróbowała swoją kolekcję, nazwaną „Bride’s Eye View” („Okiem panny młodej”) na ślubie i weselu w Londynie. Pierwsze nakrycie głowy to olśniewający diadem udekorowany małymi kryształkami — coś, o czym w dniu ślubu marzy każda księżniczka. Drugie jest nieco prostsze i bardziej dyskretne, a kamera Sony Action Cam ukryta jest w nim w sposób równie subtelny, co elegancki. Widać wyraźnie, że najważniejszym kryterium w projektowaniu obu modeli była estetyka, a autorka nie poszła w tej kwestii na żaden kompromis.

Wielu moich przyjaciół żałuje, że nie ma filmu ze swojego ślubu — mówi Rosie, komentując ten niezwykły projekt. — Sama niedługo wychodzę za mąż i chciałam mieć pewność, że nie zabraknie mi żadnego ujęcia i żadnej ważnej sceny. Kolekcja „Bride’s Eye View” daje mi pewność, że każdy istotny moment zostanie zarejestrowany i będę mogła zawsze do niego wracać.

Sony 4K ActionCam for BridesPierwszy element kolekcji „Bride’s Eye View” stworzyłam, montując kamerę 4K Action Cam w nakryciu głowy panny młodej. Zmieniłam zwykły welon w „technologię do noszenia” po to, aby panna młoda mogła wyglądać olśniewająco, a jednocześnie nagrywać ważne dla niej chwilę z jej własnego, wyjątkowego punktu widzenia. Dzięki współpracy z firmą Sony mam gwarancję, że wspomnienia z tego najważniejszego dnia będą naprawdę trwałe.

Przygotowuję się do własnego ślubu, więc zależy mi nie tylko na tym, żeby mieć coś pożyczonego i coś niebieskiego, ale także na tym, aby móc nagrać to wszystko z mojego punktu widzenia.

To fascynujące móc zobaczyć innowacyjne technologie firmy Sony wkomponowane w tak niezwykły projekt — mówi Frederik Lange, dyrektor działu Digital Imaging firmy Sony w Wielkiej Brytanii i Irlandii. — Nasze kamery skonstruowane są tak, aby nagrywać zarówno codzienne, jak i wyjątkowe wydarzenia. Nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek stracił szansę zarejestrowania ważnych wspomnień, zwłaszcza w dniu ślubu. Kamery 4K Action Cam firmy Sony są małe i lekkie, ale umożliwiają nagrywanie obrazu o wysokiej jakości. Mamy nadzieję, że Rosie Olivia stworzy w przyszłości więcej podobnych projektów.

Rosie wykorzystała kamery 4K Sony Action Cam X1000V w dwóch projektach ślubnych nakryć głowy. FDR-X1000V to najnowszy model kamery z rodziny Action Cam, który dzięki stworzonemu przez firmę Sony kodekowi XAVC S umożliwia nagrywanie w jakości i technologii 4K — takiej samej jak w najnowszych hollywoodzkich produkcjach.

Kamera wyposażona jest w najnowocześniejszy przetwornik obrazu o dużej rozdzielczości, który umożliwia nagrywanie z niewielką ilością szumu nawet w słabym oświetleniu. Ultraszerokokątny obiektyw ZEISS Tessar® o kącie widzenia 170° umożliwia nagrywanie efektownych panoram i ujęć z lotu ptaka. Kamera FDR-X1000V wyposażona jest także w stabilizator obrazu SteadyShot, mikrofon stereofoniczny i funkcję osłabiania zakłóceń powodowanych przez wiatr.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *