Menu Zamknij

Parrot Skycontroller dla Bebop Drone: dostępny jako samodzielny produkt

Od czerwca 2015, Parrot zaoferuje fanom Parrot Bebop Drone i pilotom ze świata RC możliwość zakupu Parrot Skycontroller – kontrolera w stylu RC wyposażonego we wzmocniony nadajnik Wi-Fi zapewniający większy zasięg – jako samodzielnego produktu.

1Parrot Skycontroller zapewnia dostęp do trybów pilotażu Mode 1, 2 i 3, jest kompatybilny z większością okularów FPV (First Person View) najnowszej generacji oraz obsługuje funkcję „co-piloting”, zwiększającą bezpieczeństwo lotów. Dodatkowo funkcja Radar optymalizuje łączność Wi-Fi.

Nowe tryby pilotażu 1,2 oraz 3: doświadczenie znane ze świata RC

Działający w oparciu o system Android 4.2, Parrot Skycontroller wykorzystuje aplikację FreeFlight 3. Łączy się z dronem Bebop przez Wi-Fi i zwiększa jego zasięg nawet do 2km[1]*!

Pilot przejmuje stery dzięki dwóm ręcznym kontrolerom wyposażonym w dżojstiki, wybierając tryb pilotażu Mode 1, 2 lub 3 tak, jak w świecie modelarskim.

Pilot może również przypisać do każdego przycisku oraz pada konkretną funkcję.

Parrot Skycontroller wzbogaca doświadczenia z pilotażu, zapewniają jeszcze większą precyzję wydawanych komend.

Wciągający lot (FPV): jakbyś tam był

Dla niezwykłych doznań wizualnych, Parrot Skycontroller jest kompatybilny z okularami FPV (First Person View).

Okulary Zeiss Cinemizer, Sony HMZ 3 łączą się z Parrot Skycontroller przez HDMI, dostarczając pilotowi doznania z lotu takie, jakby sam znajdował się we wnętrzu quadrokoptera.

Dodatkowo, oprócz widoku z kamery, widoczne są dane telemetryczne takie jak sztuczny horyzont, poziom baterii, prędkość, wysokość nad poziomem ziemi oraz odległość.

Lista kompatybilnych okularów jest dostępna na stronie www.parrot.com

2Lot z drugim pilotem

Początkujący i użytkownicy okularów FPV mogą,  dzięki funkcji “co-piloting”, dzielić się sterowaniem drona Parrot Bebop Drone z drugim pilotem.

Pilot główny steruje dronem za pomocą kontrolera Skycontroller. Drugi pilot, wyposażony w podłączony bezprzewodowo smartfon lub tablet, zachowuje kontakt wzrokowy z dronem i w razie potrzeby może przejąć kontrolę, zmienić trajektorię lotu czy wylądować.

Funkcja Radar: widzisz pozycję swojego Bebop Drone

Funkcja Radar wyświetla na smartfonie/tablecie lub w okularach FPV informacje o pozycji Twojego Bebop Drone w porównaniu do pozycji Skycontroller. Pilot kontroluje zakres sygnału Wi-Fi generowany przez anteny Parrot Skycontroller. W każdym momencie, może zareagować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie, wskazówkami. Dzięki temu, pilot korzysta w pełni z możliwości zoptymalizowanego zasięgu Wi-Fi.

Ekstremalni sportowcy z grupy Flying Frenchies dostarczają olbrzymią dawkę adrenaliny swoimi najnowszymi wyczynami – zjazdem w stylu speed-riding z lodowca Argentière zakończonym swobodnym spadkiem!

Zobacz ich niesamowite wyczyny sfilmowane przez Bebop Drone pilotowany przy użyciu Skycontroller: Bit.ly/flyingfrenchies2

*Lataj odpowiedzialnie!

Aby w pełni cieszyć się dronem Bebop, skorzystaj z poniższych porad:

– Nigdy nie trać drona Bebop z pola widzenia;

– Nie zbliżaj się ani nie filmuj osób trzecich bez ich zgody;

– Nie przekraczaj maksymalnej dozwolonej w Twoim kraju wysokości;

– Nie lataj w pobliżu lotnisk, baz wojskowych, stref przemysłowych i innych miejsc tego typu;

– Nie lataj ponad obszarami zaludnionymi i zabudowanymi;

– Nie lataj podczas deszczu, opadów śniegu, mgły, w czasie silnego wiatru czy w nocy;

– Nie lataj na dworcami kolejowymi, torami czy autostradami.

Firma Parrot radzi zapoznać się z lokalnymi regulacjami prawnymi

[1] W zależności od lokalnych regulacji prawnych

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *