Menu Zamknij

ARCHOS PC Stick – komputer w wersji On-The-Go

Firma ARCHOS, pionier na rynku urządzeń z systemem Android™ poszerza ofertę o ARCHOS PC Stick – kompaktowy komputer osobisty ze złączem HDMI.

Trwa ciągła konkurencja w konstruowaniu najmniejszego komputera na świecie. ARCHOS oferuje komputer tak mały, że mieści się w kieszeni, a to wszystko za mniej niż 100 € – komentuje Loic Poirier, CEO w firmie ARCHOS.

image004Moc w kieszonkowych rozmiarach

Podłączając ARCHOS PC Stick do urządzenia z wejściem HDMI, takiego jak telewizor czy monitor, użytkownik w kilka chwil uzyskuje dostęp do swojego komputera. PC Stick łączy się z klawiaturą, myszką i innymi akcesoriami za pomocą Bluetooth lub portu USB, co umożliwia  korzystanie z zawartości komputera. Możliwe jest także podłączenie smartfona lub tabletu i przekształcenie go w klawiaturę kompatybilną z PC Stick.

Najnowsza wersja systemu – Windows 10

ARCHOS PC Stick wyposażony jest w system operacyjny Windows 10, ponadto preinstalowano  pakiet Microsoft Office łącznie z programami Microsoft Word Mobile, Excel Mobile i PowerPoint Mobile. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Cortana – osobistego asystenta systemu Windows, jak i pełnego dostępu do aplikacji ze Sklepu Windows 10, które pozwolą na spersonalizowanie komputera. Co warto podkreślić, po raz pierwszy w historii systemu Windows wprowadzono obsługę wirtualnych pulpitów.

ARCHOS PC Stick wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F z układem graficznym Intel HD Graphics. Dodatkowo urządzenie oferuje 2GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

ARCHOS PC Stick dostępny będzie po wakacjach br.

Specyfikacja techniczna:

ARCHOS PC STICK
Ekran Każdy ekran ze złączem HDMI
System operacyjny Windows 10
Procesor Intel® Atom™ Processor Z3735F / Czterordzeniowy @ 1.33 GHz
Układ graficzny Intel HD Graphics(Gen7)
Pamięć RAM 2 GB
Pamięć FLASH 32 GB
Rozszerzanie pamięci za pomocą karty microSD
Klawiatura/

myszka

Aplikacja na smartfonie

Klawiatura i myszka Bluetooth

lub klawiatura i myszka podłączane do portu USB

Łączność WiFi, RF, Bluetooth Smart Ready (4.0), Micro USB, USB
Wymiary / Waga 113×37, 6x14mm, 60g
Cena 409 zł

Więcej informacji:

www.archos.com

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *