Menu Zamknij

Dwie sztuki z repertuaru National Theatre Live — „The Beaux’ Stratagem” i „Hamlet” — będą transmitowane w jakości Sony 4K

Dwie nowe sztuki wystawiane przez National Theatre Live zostaną zarejestrowane w standardzie Sony 4K, który zapewni maksymalną ilość szczegółów i najwyższą jakość obrazu podczas projekcji w 84 salach kinowych Vue Cinemas.


Beaux-211_copy_rightJesienne pokazy będą kolejnym etapem realizacji rocznej, trójstronnej umowy o współpracy zawartej między National Theatre Live, Vue Entertainment i Sony Digital Cinema 4K. Dzięki temu porozumieniu klienci Vue mogą oglądać sztuki teatralne na światowym poziomie z niezrównaną wyrazistością, jaką gwarantuje obraz 4K.

„The Beaux’ Stratagem”: nagranie w jakości Sony 4K i projekcje wyłącznie w sieci kin Vue

Simon Godwin wyreżyseruje „The Beaux’ Stratagem” — barwną, XVIII-wieczną komedię George’a Farquhara. Sztuka zostanie sfilmowana w jakości 4K i wydana w postaci pakietu 4K DCP (Digital Cinema Package). Projekcje tego nagrania będą organizowane wyłącznie w sieci kin Vue w Wielkiej Brytanii. Ich uczestnicy w pełni docenią rozszerzoną przestrzeń barw rejestrowanych przez kamery 4K Sony F55. Bogatsze i żywsze niż przy standardowych transmisjach HD przejścia tonalne oraz
faktury powierzchni będą dla widzów źródłem niezwykle realistycznych wrażeń.

— Niewiele jest sztuk, które nadawałyby do rejestracji w standardzie 4K równie dobrze jak „The Beaux’ Strategem” — komentuje Emma Keith, producentka National Theatre Live. — Na scenie mamy mnóstwo szczegółów, od misternej, wielopoziomowej scenografii po przepyszne, różnokolorowe kostiumy. Dzięki technologii 4K możemy to wszystko pokazać widzom.

„Hamlet” w kinach Vue: zaplanowana na 15 października pierwsza na świecie transmisja na żywo w standardzie 4K do wielu obiektów

Gwiazdą październikowej inscenizacji „Hamleta” i odtwórcą tytułowej roli będzie nominowany do Oscara® Benedict Cumberbatch. Spektakl w reżyserii Lyndsey Turner wyprodukowała firma Sonia Friedman Productions. Przedstawienie z 15 października zapisze się również w historii imprez „event cinema”, ponieważ zostanie przetransmitowane na żywo w standardzie 4K z desek teatru Barbican do wybranych kin Vue w Wielkiej Brytanii. Będzie to pierwsza w historii sztuka sceniczna transmitowana na żywo do wielu obiektów i wyświetlana w standardzie 4K na wielu ekranach równocześnie. Projekcja obrazu o rozdzielczości 4K w tempie 50 klatek na sekundę zagwarantuje widzom płynną i realistyczną reprodukcję akcji toczącej się na scenie.

— Ta gorąco wyczekiwane przedstawienie zdążyło już ustanowić swoisty rekord: największej szybkości sprzedaży biletów w historii teatru w Londynie — mówi Emma Keith. — Wspaniale więc, że możemy uwiecznić „Hamleta” w jakości 4K i umożliwić obejrzenie go maksymalnej liczbie widzów, zarówno na żywo, jak i w późniejszym terminie.

Technologia 4K: każdy szczegół dramatu widoczny jak na dłoni

„The Beaux’ Stratagem” i „Hamlet” będą filmowane kamerami Sony 4K z serii F. Rejestrowany nimi obraz ma czterokrotnie większą rozdzielczość niż nagrania Full HD. Odznacza się przez to wyjątkową szczegółowością oraz wyrazistością i pozwala uchwycić wszystkie detale przedstawienia.

— Cieszymy się, że National Theatre Live jest liderem w dziedzinie rejestracji spektakli w standardzie 4K” — mówi Emma Keith. — Dzięki temu widzowie w sali kinowej mogą z imponującą szczegółowością oglądać kostiumy i dekoracje. Obie nasze produkcje zapowiadają się bardzo widowiskowo.

Uczestnicy pokazów, organizowanych na zasadzie wyłączności w kinach Vue w Wielkiej Brytanii, będą mogli oglądać obraz ze sceny w rozdzielczości 4K, a w rezultacie czuć się dokładnie tak, jak na widowni teatru. Kina sieci Vue są wyposażone w projektory Sony do kina cyfrowego. Ich wykorzystanie podczas specjalnych pokazów w 4K wzbogaci produkcje NT niezrównaną szczegółowością, wyrazistością i kontrastowością obrazu. Miłośnicy teatru mają więc niepowtarzalną okazję, by obejrzeć atrakcyjną inscenizację słynnego na świecie dramatu w lokalnym kinie.

Jesienne spektakle będą kolejnymi produkcjami NT Live realizowanymi w ramach trójstronnej umowy. Pierwszym przedsięwzięciem z tej serii było entuzjastycznie przyjęte przedstawienie „Behind the Beautiful Forevers” (Zawsze piękne) z marca tego roku, nagrane w standardzie Sony 4K i pokazywane wyłącznie w sieci Vue.

— Obie nowe produkcje cechują się wspaniałą warstwą wizualną, a dzięki prezentacji w jakości Sony 4K wyznaczają nowe możliwości projekcji „event cinema” — mówi David McIntosh, wiceprezes ds. rozwiązań Sony Digital Cinema 4K na Europę i Ameryki. — Firma Sony rozumie, jak duże znaczenie mają dla widzów wspaniałe doznania emocjonalne. Jesteśmy zaszczyceni, że tworząc coś naprawdę wyjątkowego, mamy możliwość bliskiej współpracy z partnerami tej klasy, co NT Live i Vue Entertainment.

— Październikowe przedstawienie „Hamleta”, które zostanie przetransmitowane na żywo w jakości 4K do wielu obiektów, będzie kolejną światową nowością Sony w dziedzinie imprez „event cinema”— zauważa McIntosh. — W ramach unikatowej współpracy rozważamy wprowadzenie kolejnych innowacji, które zapewniłyby widzom jeszcze lepszy obraz i ogólne wrażenie.

— Centralne miejsce w usługach świadczonych przez firmę Vue zajmują dwa elementy: rozrywka i innowacje cyfrowe — mówi Kevin Styles, dyrektor zarządzający Vue Entertainment w Wielkiej Brytanii i Irlandii. — Cieszymy się zatem, że możemy zaprosić naszych klientów na tę unikatową, pierwszą na świecie transmisję na żywo w jakości 4K. Dla widzów, którzy normalnie nie mogliby uczestniczyć w tak wspaniałych spektaklach, ważna będzie nie tylko sama szansa na ich obejrzenie, lecz również maksymalny realizm przekazu i wykorzystanie najnowszych innowacji

technicznych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *