Menu Zamknij

Garmin® BlueChart® Mobile 2.0 – aplikacja morska wzbogacona o możliwość przesyłania danych o pogodzie do plotera nawigacyjnego

BlueChart Mobile 2.0 to rozbudowana wersja popularnej aplikacji morskiej dla iPadów i iPhonów. Teraz oprócz planowania i tworzenia tras, BlueChart Mobile 2.0 pozwala na przesyłanie informacji o pogodzie na całym świecie.

Garmin_MarineDzięki BlueChart Mobile 2.0, użytkownicy mają dostęp do tych samych danych oraz przejrzystego obrazu, jaki oferują plotery nawigacyjne Garmin. Użytkownicy mogą planować trasy, widzą różnice głębokości oraz strefy pływów, mogą wyszukiwać punkty obsługi żeglarzy, sprawdzić numery telefonów, godziny otwarcia oraz informacje o dostępnych udogodnieniach i usługach. Intuicyjne, radialne menu sprawia, że zaznaczanie punktów, wyznaczanie celu trasy, czy poznawanie funkcji map jest jeszcze łatwiejsze.

Dostęp do informacji o pogodzie jest bardzo ważny zarówno w czasie planowania podróży jeszcze w domu oraz gdy już przemierzamy otwarte wody. BlueChart Mobile 2.0 oferuje nałożone na mapy informacje o temperaturze, punktach rosy, kierunku i prędkości wiatru oraz zachmurzeniu, a także obraz z radaru. Ponadto wersja 2.0 podaje obserwacje meteorologiczne, raporty z boi oraz prognozy dla stref morskich (USA/Kanada/Europa) i naziemne (USA/Kanada) siatki prognoz wiatru przy ziemi, prognozę ciśnienia powierzchniowego oraz stanu morza. Zaawansowane funkcje pogodowe takie jak obraz powłoki chmur w podczerwieni, obrazy z radaru, obserwacja burz i wyładowań, ostrzeżenia oraz porady dostępne są za dodatkową opłatą.

Będąc na łodzi, użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane o trasach i punktach tworzonych za pomocą aplikacji oraz aktualne dane o pogodzie do kompatybilnego plotera nawigacyjnego Garmin1.

Po rozpoczęciu podróży można skorzystać z funkcji „śledzenia pozycji łodzi” na ekranie iPada lub iPhona, co jest możliwe dzięki połączeniu urządzenia z ploterem nawigacyjnym i bezprzewodowemu transferowi danych o pozycji GPS. Jest to najdokładniejszy sposób na obserwowanie postępów w podróży dostępny dla pasażerów w przypadku, gdy funkcja odbioru sygnałów GPS w urządzeniu iPad jest niedostępna.

Aplikacja BlueChart Mobile 2.0 firmy Garmin umożliwia dostęp do serwisu ActiveCaptain. Jest to internetowa społeczność żeglarzy, której członkowie udostępniają różnorodne materiały w czasie rzeczywistym. Można czytać i dodawać recenzje dotyczące przystani oraz korzystać z lokalnej wiedzy o danym terenie, kotwicowiskach lub zagrożeniach.

Aplikacja BlueChart Mobile 2.0 powinna być dostępna już w sierpniu 2015 r. w sklepie iTunes. Aplikacja jest bezpłatna, cena dodatkowych map zależy od regionu, funkcje pogodowe premium dostępne są również za dodatkową opłatą. Zachęca się, by obecni użytkownicy BlueChart Mobile, po zalogowaniu do konta myGarmin, rozpoczęli korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych w wersji 2.0. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do: garmin.com/bluechartmobile.

———————————————————————

1 Dane o trasach i punktach – kompatybilne z serią GPSMAP 7400, 8×0, 10×0 oraz 7×1/5×7. Kompatybilne również z GPSMAP 4, 5, 6, 7, oraz z serią 8000 przez adapter Garmin WiFi. Dane o pogodzie – kompatybilne z serią GPSMAP 8000, 7400, 8×0, 10×0 and 7×1/5×7.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *