Menu Zamknij

Top 10 najlepszych (i bezpłatnych) aplikacji dla podróżnika

Planujesz podróż? Poniżej przedstawiamy 10 aplikacji na komórkę, dzięki którym bez stresu zaplanujesz swój wyjazd i poznasz miejsca, których na próżno szukać w tradycyjnym przewodniku.

 1. image002Skyscanner

Prosta i intuicyjna w użyciu aplikacja, która pomoże Ci szybko i bezstresowo zarezerwować bilet lotniczy. Wybierz punkt początkowy podróży, cel i datę, a w mgnieniu oka dostaniesz zestawienie najkorzystniejszych dostępnych połączeń lotniczych. Nic prostszego.

 1. Airbnb

Dzięki aplikacji wynajmiesz mieszkanie lub pokój po bardzo preferencyjnej cenie. Sprawdzisz swój plan podróży i bez problemu skontaktujesz się z gospodarzem. Szybko i bezpiecznie.

 1. Couchsurfing

Z pomocą tej aplikacji wyszukasz darmowy nocleg na kanapie u miejscowych CouchSurferów, czyli największej na świecie społeczności zbierającej podróżników. Warto poświęcić kilka minut dłużej podczas uzupełniania swojego profilu – to na jego podstawie gospodarz decyduje, czy nas do siebie zaprosi.

 1. Wakacyjnipiraci

Aplikacja, dzięki której nie przegapisz żadnej okazji i zapolujesz na wycieczkę, nocleg czy przelot po naprawdę pirackich cenach. Bilety z Bolonii do Abu Dhabi za 392 zł, czy tygodniowy pobyt w Hong Kongu za niecałe 2 tys. zł to tylko niektóre oferty warte rozważenia – polecamy!

 1. XE Currency

Aplikacja, która pozwoli Ci szybko przeliczyć obcą walutę. Praktycznie na żywo możesz śledzić kursy wszystkich walut świata. Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie, możesz ustawić odświeżanie statystyk nawet co minutę i jednocześnie mieć na podglądzie aż do dziesięciu różnych walut.

 1. TripAdvisor

Aplikacja, która opiera się na ponad 225 milionach recenzji i opinii. Pozwoli doskonale zaplanować podróż i odnaleźć miejsca, w których możesz przenocować, dobrze zjeść i miło spędzić czas. Dzięki funkcji „W pobliżu” szybko wyszukasz ciekawe atrakcje blisko miejsca, w którym obecnie jesteś.

 1. TouristEye

Jeśli nie możesz zdecydować się, jaki będzie Twój cel podróży, koniecznie wypróbuj aplikację TouristEye. To zbiór ponad 10 tysięcy lokalizacji i 300 tysięcy miejsc, które warto zobaczyć. Ponadto są tam również listy atrakcyjnych pomysłów na różne ciekawe wyprawy. Jeśli któraś wycieczka Cię zainteresuje, możesz ją dodać do swojej listy życzeń, aby spokojnie ją przeanalizować w późniejszym czasie.

 1. Google Translator

Znany chyba każdemu użytkownikowi komputera czy telefonu translator. Posiada opcję czytania przez syntezator (ale nie we wszystkich językach). Plusem jest możliwość przeglądania swojej historii tłumaczenia również wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu.

 1. Google Maps

Powszechnie znane mapy z nawigacją, widokiem satelitarnym i informacjach o korkach. Dzięki nim bezbłędnie trafimy do celu. Mapy są łatwe w obsłudze, a dodatkowo dostarczą nam informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy supermarket, apteka, czy bank i w jakich godzinach są otwarte. Co więcej, mapy możemy pobrać i używać nawet, gdy jesteśmy off-line. Z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na wysokość naszego rachunku podczas zagranicznej wycieczki.

 1. TripIt

Sprytna aplikacja, która pozwoli Ci ogarnąć wyjazdowy chaos – hotel, przelot i zaplanowane na miejscu atrakcje. Do tego bardzo wygodna – jeśli połączymy z nią konto mailowe, nasze rezerwacje trafią do aplikacji automatycznie i zostaną posegregowane. Dodatkowo zaplanowaną wycieczkę możemy udostępnić naszym znajomym.

Opisane aplikacje z pewnością uczynią nasz urlop spokojnym i pozwolą lepiej wykorzystać czas odpoczynku. Na koniec jeszcze warto pomyśleć o jednej sytuacji – co jeśli będziemy mieli problem techniczny z samym telefonem? Warto zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów. Niektórzy z nich, jak choćby Samsung, LG czy Kazam proponują zdalną naprawę naszego smartfona. Korzystając z aparatów Samsunga niezbędna będzie aplikacja Smart Tutor, użytkownicy LG mogą skorzystać z funkcji zdalnego połączenia z konsultantem – Remote Call, natomiast jeśli cokolwiek przydarzy się posiadaczom smartfonów Kazam, wystarczy jeden telefon na infolinię producenta, aby w ramach usługi KAZAM Rescue poprzez wbudowaną aplikację personel uruchomił sesję zdalnej pomocy i szybko znalazł rozwiązanie naszego problemu. Takie rozwiązanie to nieoceniona wygoda, gdy jesteśmy z dala od domu i potrzebujemy szybkiej pomocy bez konieczności odwiedzania serwisu osobiście. Ciekawą pomoc dla użytkowników smartfonów proponuje także Ericsson. Device Care umożliwia operatorom zdalną kontrolę, konfigurację i diagnostykę mobilnych urządzeń i aplikacji. Rozwiązanie wspiera systemy Android, iOS, BlackBerry i Windows Phone.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *