Menu Zamknij

Ruckus wprowadza oszałamiająco szybkie, gigabitowe mosty sieciowe do zastosować zewnętrznych na duże odległości

Firma Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) zapowiedziała wprowadzenie Ruckus ZoneFlex™ P300 bridge system, pierwszego w branży, dalekozasięgowego, gigabitowego, systemu zewnętrznych mostów sieciowych Smart WiFi. Łącząc zintegrowaną technologię anten kierunkowych z nowym standardem 802.11ac, ZoneFlex™ P300 bridge system zapewnia oszołamiająco szybkie połączenie szerokopasmowe pomiędzy miejscami odległymi od siebie od wiele kilometrów. System pozwala uzyskać setki megabitów na sekundę przy przesyle na odległość do 8 kilometrów za pomocą anten wbudowanych i nawet do 20 kilometrów z antenami zewnętrznymi.

Ruckus ZoneFlex P300-FrontDysponujące jednymi z najlżejszych i najbardziej zwartych obudów w branży, urządzenia z serii ZoneFlex P300 obsługują pojemność RF do 867 Mbps. Są idealnym rozwiązaniem dla łatwego rozszerzania usług szerokopasmowych, usług typu backhaul w sieciach drobnokomórkowych czy oferowania szerokopasmowego, szybkiego dostępu w lokalizacjach, gdzie zapewnienie dostępu do linii kablowych jest ograniczone lub po prostu zbyt drogie. Szkoły, hotele, magazyny itp. mogą wykorzystać system mostów ZoneFlex P300 i zaoszczędzić na usługach szerokopasmowych dziesiątki tysięcy dolarów rocznie.

„Mamy około 50 szkół rozsianych na powierzchni 300 mil kwadratowych, mosty Ruckus Smart Wi-Fi same się spłaciły” – powiedział Dan Maclise, starszy inżynier systemów w okręgu szkolnym Lodi Unified School District w Kalifornii. „Byliśmy w stanie zaoszczędzić tysiące dolarów, unikając miesięcznych kosztów związanych z dostępem do internetu z miejscach, gdzie połączenia światłowodowe są niewykonalne. Wydajność i niezawodność tych mostów Smart Wi-Fi odpowiada tradycyjnym liniom kablowym, przy ułamku ceny i dużo mniejszym skomplikowaniu instalacji. To niesamowite”.

„Z tak kompaktową i elegancką obudową, P300 to bezprzewodowe dzieło sztuki, będące jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku rozwiązań w zakresie mostów Wi-Fi” – powiedział Greg Beach, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Ruckus Wireless. „Łącząc specjalnie zaprojektowaną technologię anten adaptacyjnych ze standardem 802.11ac po obu stronach połączenia możemy teraz dostarczyć moc, wydajność i niezawodność klasy operatorskiej w systemie mostów, który dotychczas był po prostu nieosiągalny”.

Inteligentne mosty dostarczają wysoce pojemne, gigabitowe, szerokopasmowe Wi-Fi

System ZoneFlex P300 został przygotowany szczególnie dla środowisk o wysokim zagęszczeniu urządzeń klienckich, takich jak kampusy szkolne, parki biznesowe, centra magazynowe i miejskie oraz inne zewnętrzne lokalizacje, w których kluczowy jest szybki, wydajny dostęp szerokopasmowy. Każdy mostek ZoneFlex P300 posiada specjalnie zaprojektowany system podwójnie spolaryzowanych anten kierunkowych 5GHz, który zapewnia zysk nawet do 14 dBi. Ten nowy dwustrumieniowy (2×2:1) system 802.11ac oferuje wbudowane anteny wysokiego zysku (HGA) wraz z możliwością podłączenia anten zewnętrznych celem zwiększenia zasięgu i zapewnienia wysoce niezawodnego rozwiązania.

Łączące sygnał zebrany z podwójnej polaryzacji (pozioma i pionowa) i elementów kierunkowej anteny wysokiego zysku, mosty ZoneFlex P300 zostały stworzone, aby zoptymalizować stosunek sygnału do szumu, w rezultacie oferując bardziej stabilne połączenie i osiągając najwyższą możliwą wydajność połączenia między dwoma punktami. System ZoneFlex P300 zapewnia 30 stopniowe pokrycie z jednego mostu z wbudowanymi antenami lub 360 stopniowe pokrycie z antenami zewnętrznymi. Dodatkowo, ZoneFLex P300 wyposażony został w dedykowany sniffer, preskanujący sieć i zapewniając wysoką dostępność w ruchu Wi-Fi..

Simple Better Wireless Bridging

Z wymiarami 18x15x8,6 cm i wagą jedynie 2,5 kg, każdy Ruckus ZoneFlex wybrany jako root może obsługiwać do dziesięciu węzłów. Każde połączenie wykorzystuje szyfrowanie AES, z możliwością wsparcia dla wielu sieci VLAN.

Automatyczne parowanie i łatwe namierzanie zapewnia szybką i prostą instalację, zmniejszając czas pracy instalatorów. Dzięki lekkiemu designowi i elastycznym sposobom montażu, ZoneFlex P300 ułatwia „celowanie” anten dzięki opartemu o system LED oprogramowaniu. Obudowa posiada certyfikat IP-67 i została specjalnie wzmocniona do użytku w ciężkich warunkach środowiskowych. Mosty P300 mogą działać w temperaturach od -40 do 65 stopni Celsjusza.

Ceny i dostępność

Mosty ZoneFlex P300 są już dostępne na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej (MSRP) 1195 dolarów za jedną sztukę, lub 2395 dolarów za parę. Urządzenia znaleźć można u autoryzowanych partnerów programu Ruckus BiG DOG.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *