Menu Zamknij

Czy warto inwestować w ubezpieczenie smartfona?

Jeszcze kilka lat temu ubezpieczenie nowo nabytej pralki, czy lodówki było rzadko spotykanym zjawiskiem. Dziś jednak coraz więcej osób decyduje się na taki krok lub choćby dodatkowe przedłużenie gwarancji, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm i ofert zaspokajających potrzeby współczesnych konsumentów. Tak samo jest chociażby w przypadku smartfonów. Obecnie są one coraz bardziej zaawansowane technicznie, co często wiąże się z coraz wyższą ceną, jaką musimy za nie zapłacić. Czy warto więc inwestować w ubezpieczenie smartfona?

Kazam Tornado 348Obecnie coraz częściej telefony nie służą nam już tylko do komunikacji z innymi, ale skupiają w sobie wiele istotnych dla nas danych, jak choćby bazę kilkuset kontaktów, e-booki, czy albumy z prywatnymi zdjęciami i filmami. Jednocześnie są to, niestety, urządzenia bardzo podatne na uszkodzenia. Chyba każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, która miała nieprzyjemność wymiany rozbitego wyświetlacza. Czasem wystarczy jeden upadek i nasz smartfon pokrywa gęsta pajęczyna zbitej szybki. Niestety nie zawsze gwarancja producenta pokrywa koszt jej naprawy, czy wymiany. Zbity wyświetlacz to nie jedyne uszkodzenie, z którym prawdopodobnie kiedyś przyszło lub przyjdzie nam się zmierzyć. Innym powszechnym problemem jest zalanie telefonu – czasami wystarczy niefortunna kropla deszczu, która poprzez otwór gniazda mini Jack może skutecznie zniszczyć płytę główną.

Jak zabezpieczyć telefon?

Sposobów na uszkodzenie lub zniszczenie naszego smartfonu jest wiele. Możemy przypadkiem wylać na niego herbatę, może nam wypaść z kieszeni na podłogę lub też uszkodzić się w torbie pełnej różnych przedmiotów. Jest kilka rozwiązań, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takich uszkodzeń. Najbardziej podstawowym, choć często bagatelizowanym, jest oczywiście zakup etui. Ta niepozorna, gumowa nakładka może nas uratować przed wydaniem nawet kilkuset złotych na naprawę. Należy jednak pamiętać, że nie każdy futerał chroni jednakowo – najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne są gumowe case’y. Aby mieć pewność, że maksymalnie zabezpieczą nasz telefon, musimy szukać pokrowców, których boki nachodzą na ekran. Tym sposobem, jeśli telefon spadnie nam wyświetlaczem do dołu, nachodząca silikonowa warstwa będzie doskonałym izolatorem między naszym smartfonem, a podłogą. Oprócz case’ów, do wyboru mamy także różnego rodzaju i kształtu etui składane lub wsuwane na telefon.

A może ubezpieczenie?

Na szczęście na zakupie odpowiedniego pokrowca sposoby ochrony naszego telefonu się nie kończą. Możemy również skorzystać z ubezpieczenia telefonu od nieszczęśliwych wypadków. Można je kupić zarówno u operatorów, jak i w firmach ubezpieczeniowych. Ceny dodatkowej ochrony są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Stawka uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wariantu ubezpieczenia, wartości telefonu, a także samego operatora. Sumy te nie wydają się być wysokie, jednak w połączeniu z opłacanym przez nas abonamentem i kosztem samego telefonu, takie dodatkowe opłaty zaczynają być odczuwalne. Co więcej, może nas spotkać mało przyjemna niespodzianka podczas rozpatrywania szkody przez ubezpieczyciela. Całkiem prawdopodobne jest, że nasz przypadek będzie rozpatrywany przez firmę ubezpieczeniową przez kilka tygodni lub też zostanie stwierdzona wina użytkownika i odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone.

Rozwiązanie bez niespodzianek

Na rynku jest jednak rozwiązanie, za które nie musimy płacić dodatkowo i martwić się, że nie spełnimy warunków określonych przez firmę je oferującą. Kupując smartfon brytyjskiej firmy KAZAM, zyskujemy aż trzyletnią gwarancję producenta, a dodatkowo, w pierwszym roku firma za darmo wymieni rozbity lub uszkodzony na skutek naszej winy wyświetlacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy dodatkowo martwić się i wydawać pieniędzy na kupowanie ubezpieczenia naszego smartfonu.

Jak widać sposobów na ochronę naszego telefonu jest kilka. Ubezpieczenie jest z pewnością ciekawą propozycją szczególnie dla posiadaczy drogich smartfonów. Zapewni nam spokojny sen i komfort braku dodatkowych opłat w przypadku uszkodzenia aparatu. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na wykupienie któregoś ubezpieczenia, musimy dokładnie zapoznać się z zapisami proponowanej przez ubezpieczyciela umowy, bądź zwrócić uwagę na urządzenia, których producenci oferują bardzo dobre warunki dotyczące ochrony telefonu.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *