Menu Zamknij

Darmowe HotSpoty od Gumtree

Darmowy dostęp do Internetu powinien stanowić jeden z synonimów XXI wieku. Już
5 lat temu, średnio 4 na 5 ludzi na całym świecie zgadzało się, że to jedno podstawowych praw człowieka[1], co rok później potwierdziła w oficjalnej deklaracji sama Organizacja Narodów Zjednoczonych[2], przy wtórujących jej rządach kolejnych państw.

W krajach takich, jak Polska, sektor publiczny dopiero zaczyna dostrzegać tę prawidłowość, a samo zadanie upowszechniania nieskrępowanego dostępu do Internetu spoczywa tym samym na sektorze prywatnym.

Pierwsza w Polsce strefa darmowego Internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona w zeszłym roku właśnie przez Gumtree. Od maja do końca października 2014 bywalcy Pola Mokotowskiego w Warszawie mieli swobodny dostęp do Internetu w samym centrum parku – między pubem Tola a tulipanowcem amerykańskim, który został zasadzony z okazji 10 urodzin serwisu w Polsce.

Zeszłoroczne WiFi od Gumtree to ponad 2 000 Warszawiaków korzystających z darmowego Internetu, nawet do 18 osób korzystających z HotSpota w czasie jednej godziny i średnio 20 minut trwania pojedynczej sesji.

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg HotSpotów Gumtree i wprowadzić je w kolejnych polskich miastach. Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi – mówi Katarzyna Merska-Pietrak, Kordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl. Nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu – za darmo i dla wszystkich.

Tegoroczne lokalizacje, tak jak zeszłoroczne warszawskie Pole Mokotowskie, to miejsca związane z rozrywką i relaksem. Ciągnący się wzdłuż Wisły Bulwar Filadelfijski  stanowi   jedno  z najurokliwszych i lubianych miejsc spacerowych w Toruniu.  Od 10 lipca w tej  okolicy –  na obszarze popularnego pubu BARKA, Gumtree ulokuje swój HotSpot. Mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się szybkim łączem na terenie restauracji AGAWA. W Gorzowie zasięg HotSpotu obejmie rejon Parku Górczyńskiego, w Rzeszowie Parku Linowego Expedycja, a w Opolu Basenu letniego Błękitna Fala.

Kompleksową obsługę techniczną darmowych hotspotów od Gumtree zapewnia CCA (partner techniczny projektu).

W miejscach, w których będą znajdować się HotSpoty, Gumtree wraz z Antyradiem organizować będzie animacje i wydarzenia, których szczegóły zdradzimy już wkrótce!

[1] BBC World Service, Four in Five Regard Internet Access as a Fundamental Right: Global Poll, http://news.bbc.co.uk/2/shared/bsp/hi/pdfs/08_03_10_BBC_internet_poll.pdf

[2] http://www.theatlantic.com/technology/archive/2011/06/united-nations-declares-internet-access-a-basic-human-right/239911/

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *