Menu Zamknij

Garmin dēzlCam™ dla kierowców ciężarówek – nawigacja, kamera i komputer pokładowy w jednym

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), prezentuje dēzlCam – pierwsze tak wysokiej klasy urządzenie nawigacyjne dla kierowców ciężarówek z wbudowaną kamerą samochodową. Kierowcy ciężarówek mogą spokojnie zająć się prowadzeniem, podczas gdy dēzlCam rejestruje wszystko, co dzieje się na drodze[1] i automatycznie zapisuje nagrania, gdy dojdzie do kolizji. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach kierowców samochodów ciężarowych i oferuje m.in. spersonalizowany wybór trasy[2] w oparciu o rozmiar i wagę pojazdu oraz ostrzeżenia dotyczące trasy, np. o wysokości mostów, limitach wagowych, ostrych zakrętach, stromych zjazdach, itp.

dezlCam„Garmin dēzlCam to innowacyjne rozwiązanie dla kierowców ciężarówek” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także potrzeby kierowców, którzy dużą część życia spędzają na drodze. Jestem przekonany, że połączenie zaawansowanych funkcji dedykowanych właśnie kierowcom ciężarówek oraz kamery samochodowej rejestrującej dowody potencjalnych kolizji spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających”.

Urządzenie jest wyposażone w 6-calowy, dotykowy wyświetlacz z funkcją przybliżania, wbudowaną kamerę z obrotowym obiektywem, montowaną na przedniej szybie lub desce rozdzielczej oraz uchwyt magnetyczny, który umożliwia szybkie wpięcie i wypięcie dēzlCam. Wbudowana kamera samochodowa rozpoczyna nagrywanie w momencie uruchomienia urządzenia, a funkcja wykrywania kolizji (G-Sensor) automatycznie zapisuje nagrania, jeśli dojdzie do zderzenia lub gwałtownego hamowania. Dodatkowo, do nagrania zostaną dołączone informacje o lokalizacji, prędkości, dacie i godzinie zdarzenia. Urządzenie dēzlCam można łatwo zdjąć z uchwytu, przełączyć w tryb fotografowania i dzięki funkcji Snapshot wykonać szczegółowe zdjęcia uszkodzonego pojazdu. Nagrania można odtwarzać bezpośrednio na 6-calowym wyświetlaczu lub obejrzeć później na komputerze, korzystając z garmin.com/dashcamplayer.

Wielofunkcyjna nawigacja dēzlCam została stworzone z myślą o potrzebach kierowców ciężarówek, którzy dużą część swojego życia spędzają w drodze. Obszerna baza punktów POI ułatwia znalezienie najlepszych miejsc postoju i odpoczynku oraz punktów usługowych. Kierowcy mogą przeszukiwać bazę w oparciu o wybrane udogodnienia czy ulubione marki. Ponadto, dēzlCam wyposażono w dane z serwisu Foursquare®, co wzbogaciło dostępny katalog miejsc o miliony nowych i popularnych restauracji, sklepów, usług i innych obiektów znajdujących się w okolicy. Funkcja Easy Route Shaping pozwala kierowcy wygodnie modyfikować trasę za pomocą ekranu dotykowego w taki sposób, by przebiegała przez preferowane miasta lub drogi. Podczas jazdy funkcja Up Ahead stale informuje o usługach w pobliżu, takich jak punkty gastronomiczne, stacje benzynowe i bankomaty.

Zaawansowane funkcje nawigacyjne pomagają kierowcy w bezpiecznym dotarciu do wyznaczonego celu. Garmin dēzlCam reaguje na polecenia głosowe, a dzięki technologii Bluetooth®, wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi umożliwia także prowadzenie rozmów telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy[3]. Urządzenie można również sparować z zestawem słuchawkowym z technologią Bluetooth®. Garmin dēzlCam jest także kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 30 (sprzedawana osobno), dzięki czemu kierowca z łatwością kontroluje sytuację z tyłu pojazdu. Wskazówki głosowe Garmin Real Directions™ pomagają zlokalizować trudne do odnalezienia miejsca, udzielając instrukcji odnoszących się do łatwo rozpoznawalnych punktów orientacyjnych, budynków czy świateł sygnalizacyjnych. Aktywny Asystent Pasa Ruchu pokazuje na ekranie oraz informuje głosowo przed skrzyżowaniem, który pas należy wybrać, a realistyczny widok skrzyżowań Real View pomaga w bezproblemowym pokonywaniu skomplikowanych rozjazdów.

Nawigację dēzlCam fabrycznie wyposażono w mapy Europy z bezpłatnymi, bezterminowymi aktualizacjami[4] oraz możliwość bezpłatnego odbierania komunikatów o ruchu drogowym przez system DAB[5], który aktualizuje dane co minutę. Kierowcy mogą również pobrać bezpłatną aplikację Smartphone Link[6] (korzystając z kompatybilnego iPhone®’a lub smartfona z systemem Android™) i na urządzeniu dēzlCam odczytywać komunikaty o pogodzie i inne przekazywane na bieżąco przydatne informacje.

Nawigacja Garmin dēzlCam jest już dostępna w sprzedaży.

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-drogach/pojazdy-cz-onowe/dezlcam-lmt-d/prod511035.html

Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć na http://sites.garmin.com/pl-PL/dezl/.

Garmin dēzlCam to najnowszy produkt z segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin – wiodącego producenta przenośnych urządzeń nawigacyjnych dla samochodów osobowych, motocykli oraz samochodów ciężarowych. Rozwiązania nawigacyjne firmy Garmin posiadają innowacyjne funkcje, które pozwalają na oszczędność czasu oraz paliwa.

Już ponad 25 lat Garmin projektuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania nawigacyjne, urządzenia mobilne i aplikacje z myślą o wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Urządzenia Garmin produkowane są w pięciu głównych segmentach: automotive, aviation, fitness, marine i outdoor. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.garmin.pl oraz profilu www.facebook.com/GarminPolska.

[1] Prawodawstwo w niektórych krajach zabrania lub ogranicza możliwość korzystania z funkcji nagrywania. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za znajomość i stosowanie się do praw dotyczących prywatności obowiązujących w kraju, gdzie wykorzystywane jest urządzenie. Jeśli w danym kraju nagrywanie jest zabronione, użytkownik powinien wyłączyć funkcję nagrywania na urządzeniu.

[2] Niedostępne dla niektórych obszarów. Wprowadzenie danych o pojeździe do urządzenia nie gwarantuje, że będą one uwzględnione na wszystkich sugerowanych trasach. Zawsze należy stosować się do znaków drogowych i dostosowywać jazdę do warunków panujących na drodze.

[3] Wymaga posiadania smartfona wyposażonego w technologię Bluetooth®.

[4] Bezterminowa subskrypcja map uprawnia użytkownika do otrzymywania aktualizacji map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na jednym kompatybilnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Znaczenie „okresu eksploatacji” produktu oraz innych ważnych terminów i warunków ‒ patrz Garmin.com/LM

[5] Bezterminowa subskrypcja komunikatów drogowych trwa przez cały okres eksploatacji odbiornika komunikatów drogowych firmy Garmin albo dopóki firma Garmin będzie odbierała dane o ruchu drogowym od strony trzeciej, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. „Okres eksploatacji” odbiornika komunikatów drogowych oznacza okres, podczas którego odbiornik: (a) ma możliwości techniczne wymagane do korzystania z usługi informacji o ruchu drogowym; oraz (b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Informacje o ruchu drogowym nie są dostępne na wszystkich obszarach.

[6] Mogą być pobierane opłaty wg cennika operatora. Aby uzyskać więcej informacji na temat opłat roamingowych oraz za transmisję danych, skontaktuj się ze swoim operatorem. Konieczne może być posiadanie subskrypcji.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *