Menu Zamknij

BenQ PL550 – 55” panel do budowy ścian wideo z najcieńszą ramką

BenQ wprowadził na polski rynek PL550 – 55 calowy panel LED do budowy ścian wizyjnych (video wall) o najmniejszym odstępie między ekranami – zaledwie 3,5 mm. PL550 ma rozdzielczość Full HD (1920×1080), kontrast 1400:1 i jasność 500 nitów (cd/m2).

BenQ_PL550_perspectiveŁańcuchowy system gniazd HDMI

Przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter) jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. BenQ rozwiązał tę niedogodność tworząc łańcuchowy system gniazd HDMI umożliwiający budowę ściany wizyjnej składającej się z max 16 ekranów połączonych bezpośrednio tymi gniazdami i automatyczne uzyskanie obrazu na całej ścianie.

Kalibracja i unifikacja kolorów

PL550 wyposażony jest w oprogramowanie do kalibracji kolorów, które umożliwia unifikację kolorów na całej ścianie wizyjnej.

Multiple Display Administrator (MDA)

MDA to narzędzie do zdalnego – przez LAN czy RS232 – zarządzania panelami m.in. ustalania parametrów. wyświetlanymi na ekranach. Umożliwia również tworzenie harmonogramów włączania i wyłączania ekranów oraz mailowego powiadamiania administratora o zaistniałych wydarzeniach.

Wiele gniazd połączeniowych

PL550 ma wiele gniazd połączeniowych m.in. Audio line-in/out, composite video in/out (RCA), composite video in/out (BNC), composite video in/out (YPbPr, RCA), D-sub in/out, HDMI in/out, DVI0D in/out, Display Port in/out, RS232 in/out, RJ45 in/out, external speaker in/out (L/R).

Bezpłatne oprogramowanie

Do panelu PL550 dołączane jest oprogramowanie: do kalibracji kolorów, MDA (Multiple Display Administrator), EZ Suit (Google play, App Store, eSupport),

Dostępność

BenQ PL550 jest już dostępny na polskim rynku. Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *