Menu Zamknij

Gry online będą napędzać gospodarkę. Już 700 mln graczy na świecie i 12 mln w Polsce

Według raportu holenderskiej agencji analitycznej Newzoo wartość rynku gier online na świecie w ubiegłym roku wynosiła 83,6 mld dolarów[1], a aż 41% producentów gier z USA zanotowało wzrost przychodów. W samych Stanach Zjednoczonych regularnych graczy jest prawie 155 mln i szacuje się, że na świecie jest ich już ok. 700 mln. Polski rynek również jest rozwinięty – spośród ponad 12 mln graczy już ponad 5 mln osób wybiera gry MMO (massively multiplayer online), co generuje około 20% przychodów branży. Płatności online to kolejne duże udogodnienie dla graczy – bardzo szybko można zapłacić za grę, dokupić potrzebne dodatki i wyposażenie. W tym celu najłatwiej użyć paysafecard, czyli płatności prepaid, równie łatwych i bezpiecznych jak gotówka.

paysafecard_pay cash - pay safepaysafecard, światowy lider internetowych płatności prepaid z siedzibą w Wiedniu i członek międzynarodowej Grupy Skrill, zrewolucjonizował ten rodzaj płatności, gwarantując bezpieczeństwo danych osobowych i finansowych, co zachęca do korzystania coraz większą liczbę osób na wszystkich kontynentach. Badania tej metody płatności pokazują, że 70,5% ankietowanych użytkowników korzysta z paysafecard z powodu bezpieczeństwa dokonywanych płatności, a aż 76,4% ceni łatwość użytkowania. Dzięki kolejnym innowacjom oraz udogodnieniom dostępnym dla użytkowników rozrywka online staje się motorem rozwojowym dla wielu innych sektorów gospodarki i generuje duże zyski.

Najbardziej widocznym trendem jest wzrost zysków ze sprzedaży elektronicznej, natomiast sprzedaż fizyczna powoli spada. Jest to zrozumiałe w nowoczesnych realiach, lecz gwałtowne przyspieszenie tego procesu jest warte odnotowania. paysafecard wychodzi naprzeciw osobom grającym, które chcą dokonać szybkich i bezpiecznych zakupów w Internecie – mogą korzystać z płatności online w formie prepaid, używając jedynie 16 cyfrowego PIN-u. W 2014 roku paysafecard zarejestrował ponad 86 milionów transakcji w 40 krajach, natomiast w Polsce korzysta z tego rozwiązania ok. 800 000 osób. Tak duża liczba użytkowników paysafecard może przyczynić się do wzrostu sprzedaży przez ułatwiony dostęp do gier i płatności, nawet dla osób, które nie posiadają konta bankowego czy karty kredytowej. Także profil gracza ulega zmianie – średnia wieku, znacznie wyższa niż można by oczekiwać, to ok. 35 lat – a co za tym idzie zwiększają się także średnie wydatki, na jakie może sobie pozwolić użytkownik.

Nieustannie powiększające się zyski z gier wyprzedzają prognozy o parę lat. Następne lata wedle ekspertów również przyniesie niebagatelne przychody wysokości 90 mld dolarów w skali roku[2]. Na globalnym rynku gier na prowadzenie wychodzą gry online – są one najbardziej popularne w Azji oraz USA. W regionie Europy Wschodniej pod względem wielkości rynku gier komputerowych Polska zajmuje drugie miejsce po Federacji Rosyjskiej, która jest liderem. Jest to skutkiem rozwoju technologii urządzeń mobilnych, dzięki którym można grać w dowolnym miejscu i czasie, ale nadal kluczowa jest wygoda i spełnienie wszystkich oczekiwań graczy, co zarezerwowane było dla komputerów stacjonarnych z potężnymi procesorami.

„Zauważalny jest duży wzrost zatrudnienia w przemyśle gier – w 2014 roku aż 44% firm zwiększyło swoje zespoły – jest to niezwykle atrakcyjny rynek pracy, zarówno regionalny, jak i globalny. Rozwój technologii w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju branży gier – kolejne innowacje, udoskonalany sprzęt również stymulują wzrost dochodów oraz miejsc pracy dla setek tysięcy osób. Zyski generowane przez tę branżę są cenne i dla poszczególnych państw i dla globalnej ekonomii – obecnie gry komputerowe nie są postrzegane jedynie jako rozrywka, ale dochodowy biznes. Zapowiedzi nieprzerwanego rozwoju i optymistyczne prognozy ekspertów są potęgowane przez wzrost sprzedaży online – odejście od tradycyjnej, fizycznej sprzedaży ułatwia graczom zdobywanie gier i dodatków. Dzięki temu cena gier spada, co z kolei przyczynia się do dotarcia do większej liczby graczy. Zakupy online kojarzą się z wygodą i szybkością, a to gwarantuje paysafecard, który ułatwia poruszanie się także w świecie gier i płacenie online tak szybko i sprawnie, jak gotówką. Wyraźny trend rozszerzania grupy docelowej z pewnością zwiększy zapotrzebowanie na bezpieczną i szybką metodę płatności jaką jest paysafecard, na co jesteśmy przygotowani” – mówi Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard.

W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – wiodącemu światowemu dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 000 Polaków. Liczba osób wybierających bezpieczne płatności online rośnie z roku na rok, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu 2014 roku za pomocą paysafecard – 16-cyfrowego PIN-u – na całym świecie dokonano aż 86 milionów transakcji.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania.70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku w Austrii i w Niemczech. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, a spółki zależne rozlokowane są między innymi w Londynie, Dusseldorfie, Lucernie, Nowym Jorku, Meksyku, a także w Buenos Aires. Oferowany przez firmę kluczowy produkt – paysafecard, jest dostępny obecnie w ponad 500 000 punktach sprzedaży w 40 krajach na całym świecie.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard. Z paysafecard można korzystać w tysiącach sklepów internetowych. Za sprawą takich marek, jak: paysafecard, my paysafecard, paysafecard MasterCard® i YUNA przedsiębiorstwo zyskało pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań płatniczych typu prepaid.

paysafecard jest laureatem wielu prestiżowych nagród, do których należą między innymi: nagroda Paybefore Award w kategoriach: „Best Digital Currency”, „Best Virtual or Digital Program”, „Top Digital Dollars” oraz „Consumer Value”. Dodatkowo rozwiązanie paysafecard zdobyło nagrody Paybefore Awards Europe w kategoriach „Most Innovative Prepaid Solution” oraz „Consumer Champion”. W 2014 r. kwartalnik „The New Economy” wyróżnił paysafecard, jako jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw 2013 r.

W celu dokonania płatności za pomocą paysafecard wystarczą dwa kroki:

  • zakup kuponu paysafecard o jednym z dostępnych nominałów
  • wpisanie 16-sto cyfrowego kodu znajdującego się na zakupionym kuponie.

Więcej informacji na: www.paysafecard.com/pl-pl/

[1] Źródło: Newzoo.com – http://www.newzoo.com/insights/the-top-25-public-companies-generated-54-1bn-game-revenues-in-2014-up-10-4-year-on-year/

[2] Źródło: Gry-online.pl – http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91478

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *