Menu Zamknij

Premiera aplikacji Yahoo Livetext – nowej metody komunikacji

Spółka Yahoo! Inc. (NASDAQ:YHOO) ogłosiła dziś premierę Yahoo Livetext, nowej aplikacji do przesyłania wiadomości tekstowych i transmisji wideo dla iPhone’ów i urządzeń z systemem Android. Yahoo Livetext łączy w sobie wygodę i łatwość przesyłania wiadomości tekstowych z bezpośredniością i wyrazistością komunikacji wideo, ale bez komponentu audio – a więc można jej używać niezależnie od sytuacji.

„Każda zmiana platformy skutkuje powstaniem nowych form komunikacji, co z kolei wynika z naszej chęci komunikowania się i interakcji w coraz bardziej kompleksowy sposób – powiedział Adam Cahan, starszy wiceprezes Yahoo ds. usług video, projektów i rozwoju produktów. – Pragnęliśmy stworzyć nowy sposób komunikacji, w którym prostota wiadomości tekstowych współgrać będzie z emocjami i bezpośredniością połączeń wideo, zapewniając użytkownikom wrażenie spontaniczności i realizmu”.

Dzięki Yahoo Livetext użytkownicy mogą komunikować się w zupełnie nowy sposób – nieuciążliwie, błyskawicznie i w czasie rzeczywistym, a jednocześnie z charakterystyczną dla prawdziwych rozmów ulotnością. Dzięki interakcjom obfitującym w niezobowiązujące uśmieszki, wywracanie oczami czy westchnięcia nie trzeba już będzie pisać ‚lol’, żeby przekazać rozmówcy dokładnie to, co mamy na myśli, gdyż zasadniczym elementem rozmowy staną się reakcje widoczne ‚tu i teraz’.

Yahoo, w ramach globalnej premiery, udostępniło już aplikację użytkownikom z Hong Kongu, Irlandii i Tajwanu. Już jutro (30 lipca) Yahoo Livetext będzie można pobrać z App Store i Google Play Store w kolejnych pięciu krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech i Francji.

Wersję źródłowa niniejszej informacji opublikowano w serwisie businesswire.com:http://www.businesswire.com/news/home/20150729006161/en/

Źródło informacji: Business Wire
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *