Menu Zamknij

Spotkanie z drużyną Cannondale-Garmin startującą w 72. Tour de Pologne. Nowoczesne metody bieżącej kontroli procesu treningowego

1 sierpnia 2015, w przeddzień startu wyścigu Tour de Pologne, firma Garmin zorganizowała spotkanie z drużyną kolarską Cannondale-Garmin Team. Gospodarzami spotkania był zespół polskiego przedstawicielstwa firmy Garmin, z Przemysławem Łojkiem, Dyrektorem Zarządzającym na czele. Na spotkaniu pojawili się Lasse Hansen (złoty medalista Olimpijski), Matej Mohoric, Davide Formolo (tegoroczny zwycięzca czwartego etapu Giro d’Italia), Moreno Moser (zwycięzca  Tour de Pologne z 2012 roku), Davide Villella oraz dyrektor sportowy Fabrizio Guidi. W skład teamu wchodzą również Kristoffer Skjerping, Alberto Bettiol i Alan Marangoni. 

Edge 520Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia członków drużyny kolarskiej. Następnie głos zabrał Andrzej Piątek, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Kolarstwa, aby opowiedzieć o nowoczesnych metodach bieżącej kontroli procesu treningowego. Aby zdiagnozowany talent kolarski został mistrzem, potrzebna jest praca całego sztabu szkoleniowego, gdzie poza trenerem znajduje się lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, serwisant, dietetyk, biomechanik czy fizjolog. Szczególną uwagę, trener Andrzej Piątek, zwrócił na konieczność monitorowania procesu szkoleniowego. Podstawowymi parametrami wymagającymi bieżącej kontroli są: moc, tętno i laktat, czyli zakwaszenie krwi. Bardzo Istotne są także badania poboru tlenu.  Współczynnik VO2max, czyli maksymalny minutowy pobór tlenu, określa wytrzymałość organizmu.

Szczegółowe monitorowanie parametrów takich jak: tętno, moc, dynamika jazdy, pułap tlenowy, czas potrzebny na regenerację organizmu, różnice wzniesień i wiele innych, umożliwiają urządzenia dla sportowców firmy Garmin. Wybrane funkcje specjalistycznych urządzeń dla kolarzy i sportowców innych dyscyplin, zostały przedstawione w kolejnej, produktowej części wykładu.

Podczas spotkania została zaprezentowana w praktyce funkcja LiveTrack, umożliwiająca śledzenie aktywności w czasie rzeczywistym. Podczas przejazdu rowerzysty, na ekranie wyświetlana była jego lokalizacja. Można było obserwować trasę, którą się przemieszczał i podstawowe dane, takie jak czas, dystans i prędkość. Zaprezentowane zostały także, nowe w ofercie firmy Garmin, komputery rowerowe. Edge 20 i 25 to najmniejsze i najlżejsze liczniki rowerowe z GPS. Natomiast Edge 520 to pierwszy komputer rowerowy z GPS, który umożliwia rywalizację na żywo w ramach segmentów Strava.

Cannondale Garmin TeamZaproszeni goście mogli zmierzyć się w konkursie na wykręcenie największej mocy na trenażerze, która mierzona była za pomocą urządzenia Garmin Vector.

Całe wydarzenie miało miejsce w Showroomie firmy Garmin, gdzie na ekspozycji można obejrzeć większość produktów Garmina – zegarki sportowe, nawigacje turystyczne, samochodowe, dla motocyklistów, a także urządzenia do żeglugi i wędkarstwa

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.garmin.pl oraz profilu www.facebook.com/GarminPolska.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *