Menu Zamknij

ASUS zaprezentował ROG G20 i ROG G11 z procesorami Intel Core szóstej generacji

Podczas tegorocznej edycji targów gier Gamescom 2015, ASUS zaprezentował nowe modele gamingowych desktopów z serii Republic of Gamers – G11 oraz G20. Urządzenia wyposażone są w najnowsze procesory Intel Core i7-6700K Skylake oraz wydajne grafiki NVIDIA GeForce GTX980.

ASUS_ROG G20_frontZastosowanie najnowszych procesorów Intel Core szóstej generacji w platformach G11 i G20 zaakcentuje mocną pozycję ASUSa w sektorze gamingowych desktopów. Pozytywne opinie konsumentów oraz wiele otrzymanych wyróżnień, w tym nagroda innowacji CES 2015, sprawiają że ASUS G20 jest bardzo popularny wśród entuzjastów gier komputerowych. Jego najnowsza wersja ma 9,5 litrową obudowę, która została wyposażona w najnowsze, dostępne na rynku podzespoły, tak aby urządzenie było najwydajniejszą gamingową maszyną w swojej kategorii. Komputer posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i7-6700U o częstotliwości taktowania 4.0 GHz, którego osiągi można dodatkowo podkręcić dzięki technologii Intel Turbo Boost (do 4.2 GHz). Krystaliczną jakość i wyrazistość wyświetlanych detali zapewnia karta graficzna NVIDIA GeForce GTX980.

Bezkompromisowy i odważny design

ROG G20 charakteryzuje się nie tylko ekstremalną wydajnością, ale też ergonomią. Komputer pracuje bardzo cicho (22dB w stanie spoczynku). Cicha praca kontrastuje z bezkompromisowym i odważnym designem obudowy, gdzie matowa czerń spotyka się z agresywną linią, symbolami inspirowanymi sztuką Majów oraz wyrazistym podświetleniem (do wyboru aż 8 milionów kolorów). Dodatkową opcją jest możliwość personalizacji efektów podświetlania. Inżynierowie, projektując obudowę G20 wykorzystali energię wytwarzaną poprzez nagrzewanie się sprzętu do jej podświetlenia.

Ekstremalna wydajność dzięki procesorowi Intel Skylake

ASUS_ROG_G11Model ASUS G11CB to komputer stacjonarny napędzany przez czterordzeniowy procesore Intel Core i7-6700K oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX980. Dzięki zastosowaniu dysku SSD M.2 oraz pamięci operacyjnej RAM DDR4, urządzenie gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Agresywny wygląd G11 to przede wszystkim niezwykła obudowa z centralnym podświetleniem LED na froncie, które wykorzystuje aż 8 milionów kolorów.

Wśród oprogramowania zainstalowanego na pokładzie G11 znalazły się takie aplikacje jak Aegis czy GameAlive. Aegis to autorska aplikacja, służąca do monitorowania wydajności systemu przez samego użytkownika. Z jej poziomu można otrzymać dostęp do różnych statystyk w czasie rzeczywistym: takich jak obciążenie procesora i dysku twardego czy chociażby obecne zużycie pamięci operacyjnej RAM. GameAlive z kolei umożliwia nagrywanie i edytowanie swoich rozgrywek oraz udostępnienie ich w mediach społecznościowych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *