Menu Zamknij

Telewizory Samsung UHD z 2015 roku z certyfikatem CEA 4K Ultra HD

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła, że wszystkie modele telewizorów UHD z 2015 roku, od serii 9 do serii 6, spełniają odpowiednie wymagania kwalifikacyjne i będą oznakowane logotypem 4K Ultra HD amerykańskiego stowarzyszenia Consumer Electronics Association (CEA).

suhd_tv_with_cea_4k_uhd_logoOznaczenia CEA mogą być umieszczane tylko na telewizorach UHD, które zapewniają najwyższy poziom jakości obrazu zgodnie z definicją przyjętą przez CEA. Kryteria te pozwalają odróżnić modele telewizorów spełniające standardy 4K UHD od tych, które nie spełniają wymogów, a w których wykorzystuje się strukturę pikseli RGBW.

Telewizory UHD firmy Samsung są również zgodne z definicją standardu UHD określoną przez organizację Digital Europe (DE), którą uznaje się w Europie za oficjalną definicję autentycznych produktów stworzonych w standardzie UHD. Konsumenci na całym świecie powinni kierować się tymi oznaczeniami umieszczanymi na opakowaniach, ponieważ pozwalają one określić jakość i parametry telewizorów UHD.

„Definicje standardu telewizorów UHD są ważne, ponieważ pomagają zmniejszyć zamieszanie panujące wśród konsumentów poszukujących na rynku innowacyjnych telewizorów 4K UHD” – powiedział Young Lak Jung, Vice President of the Visual Display Business w Samsung. „Będziemy kontynuować współpracę z kluczowymi partnerami, takimi jak organizacje CEA i DE, aby zapewnić przejrzyste standardy w zakresie parametrów mających wpływ na decyzje zakupowe klientów”.

Zgodnie z definicją standardu UHD określoną przez CEA, piksele w ekranach certyfikowanych telewizorów muszą zapewniać możliwość odtworzenia pełnego zakresu kolorów. Niektórzy producenci stosują różne konfiguracje pikseli RGBW, co nie spełnia wymagań CEA, ze względu na ograniczenia w palecie kolorów. Białe subpiksele, które w panelach RGBW są wymieszane z subpikselami czerwonymi, zielonymi i niebieskimi, ograniczają paletę kolorów i obniżają ogólną jakość obrazu, wpływając na jego wyrazistość, jasność i ostrość.

Dodatkowe wymagania dotyczące telewizorów UHD wynikające z definicji CEA to między innymi: ponad 8 mln aktywnych pikseli w układzie co najmniej 3840 poziomo i co najmniej 2160 pionowo, co najmniej jedno wejście HDMI z obsługą natywnej rozdzielczości 3840 x 2160 w formacie 24p, 30p i 60p oraz minimalna głębia kolorów wynosząca 8 bitów.

Członkami stowarzyszenia CEA jest ponad 2000 firm z branży technologii konsumenckich działających na terenie Stanów Zjednoczonych. CEA sponsoruje największe na świecie targi elektroniki użytkowej International CES, które w 2015 roku odwiedziło ponad 170 000 osób, a swoje produkty zaprezentowało 3631 wystawców.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *