Menu Zamknij

Polacy chcą płacić telefonem

Zapomniałeś portfela? To nie problem, możesz zapłacić, używając telefonu czy zegarka. Z płatności mobilnych korzysta już 3,5 mln Polaków, a istnieje duża szansa, że w najbliższych latach nowoczesna technologia mocno ograniczy gotówkę.


Jak wynika z badania Mobile Money 2020, za pięć lat ponad 50% transakcji będzie realizowanych właśnie przy wykorzystaniu technologii mobilnych. „66% z nas deklaruje, że do 2020 r., płacąc w ten sposób, tygodniowo będzie wydawać średnio 160 zł na osobę. Co piąty badany (22%) sądzi z kolei, że w 2020 r. będzie to kwota wyższa niż 280 zł” – zaznacza w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Maciej Maciejewski, menedżer ds. płatności mobilnych z Visa Europe.

Już teraz trzech na pięciu polskich konsumentów wyraża chęć płacenia telefonem. Mamy jednak obawy dotyczące możliwości realizacji takich transakcji. „W Polsce ta obawa jest nieuzasadniona, bo sieć terminali zbliżeniowych stanowi już 80% ogółu terminali płatniczych. Co ważne, pełne (100-procentowe) nasycenie zostanie osiągnięte do końca 2017 r.” – informuje rozmówca.

Upowszechnianiu płatności mobilnych sprzyja zainteresowanie ze strony sektora bankowego. „W Polsce na wrzesień 2015 r. usługę mobilnych płatności zbliżeniowych Visa oferują trzy banki, a do końca grudnia spodziewamy się kolejnych czterech wdrożeń” – stwierdza ekspert. Warto wspomnieć, że w Europie ta skala zainteresowania jest o wiele większa. Płatności takie wdrożyło już ok. 30 banków, a do końca 2015 r. ponad 40 kolejnych wprowadzi swoje aplikacje pozwalające na dokonywanie płatności mobilnych Visa.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *