Menu Zamknij

AMD współpracuje z firmami Oculus i Dell, aby zapewnić odpowiednią moc komputerom gotowym do obsługi zestawów Oculus

Firma AMD (NASDAQ: AMD) poinformowała dziś, że w wyniku współpracy z firmami Oculus i Dell komputery gotowe do obsługi zestawów Oculus będą wyposażone w karty graficzne AMD Radeon™, a ceny tak skonfigurowanego sprzętu będą rozpoczynać się od 999 dolarów. Dzięki wykorzystaniu wiodącej technologii LiquidVR™ oraz potencjału architektury Graphics Core Next firmy AMD te potężne komputery zapewnią konsumentom na całym świecie wysoką wydajność w grach i spektakularne doznania w środowisku wirtualnej rzeczywistości (VR).

„Nadeszły ekscytujące czasy dla każdego, kto zajmuje się rzeczywistością wirtualną — powiedział Roy Taylor, wiceprezes ds. partnerstw i treści, AMD. — Jestem przekonany, że wspólnie z Dellem i Alienware będziemy mogli zaoferować szerokiemu spektrum użytkowników komputerów niezwykłe doznania VR, których siłą napędową będą karty graficzne AMD Radeon”.

W marcu firma AMD ogłosiła inicjatywę mającą na celu zapewnienie deweloperom i użytkownikom najlepszych wrażeń i możliwości w środowiskach VR za sprawą wykorzystania technologii AMD LiquidVR™. Technologia ta zapewnia niskie opóźnienia, które pozwalają komfortowo doświadczać rzeczywistości wirtualnej, oraz kompatybilność z zestawami VR. Oprogramowanie i podsystemy sprzętowe kart graficznych AMD odgrywają dużą rolę w technologii AMD LiquidVR™, umożliwiając deweloperom i twórcom treści projektowanie realistycznych środowisk VR.

„Od niemal 20 lat Alienware jest liderem w dziedzinie wydajnych i innowacyjnych komputerów dla graczy. Rzeczywistość wirtualna to kolejna granica, a my zamierzamy wprowadzać innowacje i wyznaczać trendy w ten sam sposób, z tą samą pasją — powiedział Frank Azor, współzałożyciel i dyrektor generalny Alienware. — Wykorzystując wydajność kart graficznych AMD i innowacyjną technologię Oculus, Alienware może zaoferować swoim klientom coś naprawdę niesamowitego”.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *