Menu Zamknij

Ruckus Wireless upraszcza Wi-Fi dla małych i średnich firm wprowadzając nową architekturę nie wymagającą kontrolera

Firma Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) wprowadza na rynek punkty dostępowe Ruckus Unleashed, oparte o nową, nie wymagającą kontrolera architekturę Wi-Fi, która zmniejsza koszty posiadania sieci Wi-FI w przedsiębiorstwie i równocześnie zapewnia do 50% wyższą wydajność Wi-Fi w małych i średnich firmach. Nie ma już potrzeby zakupu, instalacji i konfiguracji oddzielnych kontrolerów czy opłacania licencji na punkty dostępowe, co w rezultacie znacznie redukuje początkowe koszty rozwiązania Wi-FI w przedsiębiorstwie. Instalacja jest również łatwa – uproszczony interfejs webowy pozwala firmie skonfigurować Wi-Fi w niecałą minutę .

C3FA3210-C559-4F71-9D42-97B6DEC46BFARuckus Unleashed został zaprojektowany specjalnie, by pomóc właścicielom małych i średnich firm w rozwoju ich biznesów, poprzez zapewnienie najwyższej jakości sieci Wi-Fi i utrzymaniu niskich kosztów zarządzania siecią Wi-Fi przy często małych zespołach IT w przedsiębiorstwie. Małe i średnie firmy wciąż pozostają ważnym elementem wzrostu globalnej gospodarki, jako że 65 milionów takich biznesów zatrudnia ponad połowę światowej siły roboczej (700 milionów ludzi)2. Według grupy badawczej SMB Group, 60% liderów w mniejszych firmach postrzega rozwiązania mobilne jako kluczowe dla biznesu.

„Punkty dostępowe Ruckus Unleashed wyrównują szanse mniejszych lokalnych firm zarówno z branży usługowej (kawiarnie, restauracje) jak i produkcyjnej, pomagając im w zapewnieniu wysokiej jakości sieci Wi-Fi swym klientom i pracownikom, przy znacznie niższych kosztach posiadania” – powiedział Dan Rabinovitsj, Chief Operating Officer w Ruckus Wireless. „Bardzo cieszymy się, że możemy pomóc właścicielom małych i średnich firm w stworzeniu wysoce wydajnej, przystępnej cenowo, łatwej w instalacji i utrzymaniu sieci Wi-Fi,”.

Ruckus Unleashed jest już dostępny w wypadku dwóch modeli punktów dostępowych Ruckus – ZoneFlex R500 Unleashed oraz ZoneFlex R600 Unleashed – w cenach odpowiednio 645 i 795 dolarów. Wersje Unleashed zbliżone są do standardowych R500 i R600, co oznacza, że klienci otrzymają kontroler bez dodatkowych kosztów. Każdy access point zapewnia najwyższą wydajność Wi-Fi przy zwiększonych zasięgu dla ponad 500 urządzeń podłączonych jednocześnie. Punkty dostępowe Unleashed wykorzystują technologię Smart Wi-Fi, która uczyniła firmę Ruckus tak popularną. Technologia ta to przełomowe, opatentowane rozwiązania, takie jak:

 • BeamFlex+, technologia anten adaptacyjnych;
 • ChannelFly, adaptacyjny wybór kanału, oparty na realnej pojemności i przepustowości komunikacji ();
  Zero IT, automatyczna konfiguracja urządzeń klienckich;
 • Bezpieczeństwo Wi-Fi oparte o Dynamic PSK

Firmom z sektora hotelowego i centrów handlowych punkty dostępowe z serii Unleashed zapewniają szybkie i niezawodne Wi-Fi, równocześnie oferując łatwy w konfiguracji i dostosowany do urządzeń mobilnych portal dla gości lub klientów. Prosty w użyciu interfejs umożliwia firmom, które nie posiadają dużego zaplecza IT, wgląd w dane dotyczące działania i wykorzystania sieci bezprzewodowej tak, że mogą oni bez problemu zoptymalizować wykorzystanie sieci Wi-Fi nie angażując w to dedykowanej kadry IT..

W miarę wzrostu zapotrzebowania, firmy mogą łatwo dodawać kolejne punkty dostępowe, zwiększając wydajność bez konieczności ponownej konfiguracji sieci.

Punkty dostępowe Unleashed dysponują wbudowanymi funkcjami kontrolera, podobnymi do tych, wykorzystywanych w oprogramowaniu Ruckus ZoneDirector, włączając: kontrolę dostępu użytkowników, funkcje zarządzania połączeniami gości, zaawansowane funkcje zabezpieczeń Wi-Fi oraz zarządzania ruchem sieciowym. Architektura Ruckus Unleashed obsługiwać może do 25 punktów dostępowych w ramach jednej sieci. Jeśli firma urośnie i potrzebować będzie dostępu w kilku lokalizacjach, Ruckus proponuje łatwą migrację do Wi-Fi opartego o kontrolery sieciowe, przy wykorzystaniu już zainstalowanych punktów dostępowych.

„Urządzenia mobilne odgrywają kluczową rolę przy decyzjach konsumentów” – powiedział Nolan Greene, analityk działu Network Infrastructure firmy badawczej IDC. „ Wi-Fi stało się koniecznością dla klientów i pracowników małych i średnich firm, które stoją przed wyzwaniem zapewnienia niezawodnej sieci przy ograniczonych budżetach. Rozwiązanie, takie jak punkty dostępowe Ruckus Unleashed mogą zapewnić funkcje klasy korporacyjnej małym i średnim przedsiębiorstwom ”.

Produkty Ruckus Unleashed są już dziś dostępne przez globalną sieć dystrybucji Ruckus.

„Przez dekadę, rynek małych firm był niedoceniony przez branżę Wi-Fi” – powiedział Gary Berzack, CTO/COO w firmie eTribeca,. „W przeszłości, małe instalacje wymagały kontrolera by uzyskać funkcje, takie jak dostęp dla gości czy automatyczny on-boarding BYOD i nadal nie osiągały odpowiedniej wydajności. Dzięki niewymagającemu kontrolera rozwiązaniu Ruckus, właściciele małych firm mogą korzystać z centralnie zarządzanego, wysokowydajnego i niezawodnego Wi-Fi, nawet gdy mają mniej niż 10 punktów dostępowych .

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *