Menu Zamknij

Pierwsi chętni już testują WiFiCalling w Plusie – zgłoś się i Ty i też rozmawiaj nawet bez zasięgu czerech sieci!

Pierwsi chętni mogą już prowadzić rozmowy głosowe wszędzie tam gdzie mają dostęp do sieci WiFi. Od kilku dni w sklepie Google Play dostępna jest aplikacja WiFiCalling+, dzięki której klienci Plusa mogą testować tę nowatorską usługę. Choć do testów zgłosiło się już kilka tysięcy osób, na stronie www.plus.pl/wificalling cały czas przyjmowane są zgłoszenia.

Usługa WiFiCalling+ została przygotowana przez Nokia Networks, światowego lidera w zakresie dostawy i integracji usług Voice overWiFi oraz VoLTE w sieciach operatorów komórkowych, we współpracy z partnerem Nokii – OptiMobile, który dostarczył aplikację końcową.

1Do udziału w testach mogą zgłaszać się osoby korzystające z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadające smartfony z systemem Android w wersji minimum 4.4. Rejestracji należy dokonać na specjalnej stronie internetowej www.plus.pl/wificalling.Wybrani klienci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFiCalling+ w Sklepie Google Play. Wkrótce Plus udostępnitakże drugą testową aplikację pozwalającą na wykonywanie połączeń głosowych za pomocą tej technologii.

„Celem naszych testów jest przede wszystkim dopracowanie funkcjonowania tej innowacyjnej usługi w skali niemożliwej do uzyskania w testach laboratoryjnych. Spodziewamy się, że dzięki ich zaangażowaniu na etapie testów, docelowe rozwiązanie będzie w 100% spełniać oczekiwania użytkowników naszej sieci.” – mówi Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą w sieci Plus i jak dodaje – „Dla nas docelowym rozwiązaniem dla usługi głosowej jest wprowadzenie VoLTE. To „przy okazji” pozwoli również na wdrożenie funkcjonalności Voice over WiFi.”

„Główną zaletą tej funkcjonalności jest umożliwienie połączeń głosowych z dotychczasowego numeru tam, gdzie sieć mobilna jest trudno dostępna, a istnieje możliwość skorzystania z sieci WiFi.” – mówi Marcin Guzy, Dyrektor Sprzedaży w Nokii. – „Dzięki sieci WiFi i usłudze WiFiCalling+ użytkownik może rozmawiać jak w normalnej sieci operatorskiej, co stanowi ogromną przewagę w stosunku do dotychczas używanych komunikatorów VoIP.”

Usługa VoWiFi/VoLTE to kolejny przełomowy krok w operatorskiej telekomunikacji mobilnej. Rozwiązanie to oparte o IMS (IP Multimedia Subsystem) – TAS (Telecom Application Server), umożliwia płynną integracje usług VoWiFi/VoLTE z istniejącą infrastrukturą operatora.

W ramach trwających testów korzystanie z usługi WiFiCalling w Plusie jest bezpłatne. Połączenia odbywają się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie, a prowadzenie oraz odbieranie rozmów jest całkowicie za darmo. Testerów zachęcamy do wykonywania rozmów zarówno krajowych, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski. Na zakończenie testów prosimy o podzielenie się z uwagami na temat tego rozwiązania, jego ocenę oraz wskazówki jak można je jeszcze udoskonalić.

Zapraszamy do testów!

OWiFiCalling można się dowiedzieć także z filmu, w którym Justyna Kulka,Dyrektor Departamentu Zarządzanie Ofertą sieci Plus,mówi o samej usłudze i jej testach: https://www.youtube.com/watch?v=YuznoF5YR_Y&feature=youtu.be

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *