Menu Zamknij

mPay Wallet, czyli najbezpieczniejszy portfel w technologii MasterPass

Spółka mPay zaprezentowała nowy produkt poszerzający dotychczasową ofertę – mPay Wallet, czyli certyfikowany portfel w technologii MasterPass. Jest to dopiero drugie pozabankowe wdrożenie tej technologii na polskim rynku. MasterPass to usługa typu „portfel elektroniczny”, w którym zarejestrować można swoje karty płatnicze i dokonywać zakupów w sklepach internetowych bez konieczności każdorazowego podawania danych karty. Rozwiązanie to samo w sobie jest bardzo bezpieczne, głównie za sprawą weryfikacji na etapie zakładania portfela i dodawania kart do systemu. Standardowo płatności zabezpieczane są tzw. mPIN-em, czyli czterocyfrowym PIN-em eliminującym konieczność korzystania z kodów CVV/CVC dostępnych na karcie. Spółka mPay poszła o krok dalej.

7Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa było wprowadzenie do mPay Wallet uwierzytelniania metodą OTP, czyli za pomocą każdorazowo wysyłanego SMS-a.

Prowadzenie projektu takiego jak mPay Wallet to ogromna odpowiedzialność, która nie toleruje żadnych kompromisów w kwestiach bezpieczeństwa. Naszym priorytetem było zaoferowanie najbezpieczniejszego, z punktu widzenia użytkowników, portfela w technologii MasterPass na polskim rynku. Właśnie dlatego standardowo stosowane uwierzytelnianie z pomocą mPIN-u zastąpiliśmy gwarantującym maksymalne bezpieczeństwo uwierzytelnianiem OTP – czyli kodem SMS wysyłanym każdorazowo do właściciela portfela przy każdej transakcji. Eliminuje to możliwość włamania na konto, lub ryzyko, że ktoś wykradnie nam dane do logowania – mówi Maciej Orzechowski, nowy prezes mPay S.A.

mPay Wallet w początkowej fazie jest dostępny w wydaniu przeglądarkowym. Z czasem, spółka planuje również udostępnić portfel w formie aplikacji mobilnej, czyniąc go w całości spójnym z obecną aplikacją mPay, która na dzień dzisiejszy umożliwia m.in. opłacenie postoju w strefie płatnego parkowania czy kupienie biletu w komunikacji miejskiej, a także przekazywanie środków pomiędzy użytkownikami.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *