Menu Zamknij

Intel RealSense napędza praski festiwal światła

Wystartował Signal Festival – impreza, podczas której Praga zamienia się po zmroku w miasto świateł. Pierwsza edycja przyciągnęła w 2013 roku do stolicy Czech 250 tysięcy zwiedzających. Rok później ich liczba podwoiła się. W tym roku organizatorzy spodziewają się pobić ubiegłoroczny rekord.

Intel - Manes - Signal - 2Festiwal potrwa do 18 października. W ciągu czterech festiwalowych dni historyczne zabudowania stolicy Czech oraz inne elementy przestrzeni miejskiej zostaną rozświetlone za pomocą projekcji 3D, zaprojektowanych przez artystów z całego świata. Wizualizacje zostaną wyświetlone w takich miejscach, jak Plac Starego Rynku, Tańczący Dom, Most Karola, wieża widokowa na wzgórzu Petřín, Muzeum Kampa, praski Metronom, wyspa Střelecký ostrov, Kościół św. Ludmiły i Plac Pokoju.

Twoja „cyfrowa” twarz na praskich zabytkach

Intel, jako partner wydarzenia, przygotował dla turystów niespodziankę w postaci interaktywnej instalacji wykorzystującej technikę skanowania twarzy opartą na technologii Intel RealSense. Instalację o sugestywnej nazwie „Faces” można podziwiać na ścianie wieży Šítkov na brzegu, w pobliżu Galerii Mánes.

– Trójwymiarowe twarze zwiedzających w czasie rzeczywistym są skanowane i wyświetlane na ścianie wieży Šítkov. Uczestnicy show mogą wręcz dotykać wirtualnych cegieł, a nawet zburzyć zbudowany z nich mur, odkrywając drogę do wnętrza wieży. To oni piszą scenariusz tego świetlnego spektaklu – mówi Jan Hrdlička z 3dsense, firmy, która zaprojektowała bazującą na Intel RealSense instalację „Faces”.

– Intel RealSense, choć brzmi jak pieśń przyszłości, to technologia, która już niedługo będzie mogła znaleźć się w każdym domu. Jeszcze w tym roku na polskim rynku pojawią się pierwsze komputery z kamerami RealSense. Docelowo portfolio produktów będzie szerokie, obejmując zarówno urządzenia 2w1, notebooki oraz tablety, jak i komputery All-in-One, a w perspektywie także i smartfony – mówi Gabriela Maksymiuk z Intel Technology.

Intel RealSense – nowy sposób interakcji z elektroniką

Intel® RealSense™ to technologia, która umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji użytkownika z elektroniką. Wykorzystuje komunikację opartą na gestach, komendach głosowych czy śledzeniu ruchu użytkownika. Urządzenia z wbudowaną kamerą Intel RealSense są również w stanie rozpoznawać rysy twarzy, co jest kolejnym krokiem w stronę personalizacji sposobu logowania i podniesienia bezpieczeństwa danych. Dzięki funkcji rozpoznawania głębi, komputery posiadające trójwymiarowe kamery z Intel RealSense pozwalają na rozpoznawanie dystansu między obiektami. Dodatkowo możliwe jest wykrywanie tła, wycinanie go w czasie rzeczywistym oraz zastępowanie innym. Przy fotografowaniu Intel RealSense pozwala z kolei na ustawianie ostrości zdjęcia już po jego wykonaniu. Technologia ta umożliwia również wykonywanie trójwymiarowych skanów, które stanowią podstawę do druku 3D.
Pierwsze urządzenia wyposażone w kamerę Intel® RealSense™ trafią na polski rynek już w listopadzie.

Więcej informacji o wykorzystaniu technologii Intel RealSense w praktyce znajduje się pod adresem: http://iq.intel.pl/realsense/.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *