Menu Zamknij

Samsung uhonorowany 38 nagrodami za innowacyjność CES 2016

Firma Samsung zdobyła 38 prestiżowych nagród CES 2016 za innowacyjność (International Consumer Electronics Show 2016 Innovation Award). Wyróżnienia odzwierciedlają czołową pozycję firmy Samsung na rynku oraz jej osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i technologii. W ciągu 10 lat firma otrzymała już 309 nagród CES, w tym aż 22 nagrody Best of Innovation.

1Wśród 38 nagród za innowacyjność przyznanych firmie Samsung w tym roku, trzy to najważniejsze nagrody Best of Innovation. Produkty zgłoszone do programu CES Innovation są oceniane przez jury złożone z niezależnych specjalistów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, inżynierów i dziennikarzy. Nagrody w 27 kategoriach są wyrazem uznania dla znakomitego wzornictwa i najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w produktach elektroniki użytkowej.

Samsung w wielu kategoriach stara się zapewniać swoim klientom na całym świecie unikatowe produkty i rozwiązania, które podnoszą jakość życia – powiedział Gregory Lee, president and CEO of Samsung Electronics North America.Jesteśmy zaszczyceni, że CTA i branża doceniły nasze zaangażowanie na rzecz innowacyjności. Cieszymy się także z możliwości zaprezentowania naszych najnowszych osiągnięć na targach CES 2016.

Produkty firmy Samsung nagrodzono w 18 kategoriach, między innymi: telewizory, monitory, urządzenia mobilne, tablety, urządzenia ubieralne, AGD. Wiele z nagrodzonych produktów marki Samsung będzie prezentowanych na międzynarodowej wystawie CES 2016 w dniach 6–9 stycznia 2016 roku w Las Vegas.

Oto szczegółowe informacje na temat niektórych nagrodzonych produktów marki Samsung:

Samsung Gear S2 – Całkowicie przeprojektowany smartwatch, którego głównym atutem jest intuicyjna, okrągła koperta z obrotowym pierścieniem znakomicie ułatwiającym nawigację. Gear S2 umożliwia między innymi błyskawiczne zapoznanie się z notatkami w kalendarzu i powiadomieniami o przychodzących e-mailach oraz wysyłanie wiadomości tekstowych.

Galaxy S6 Edge+ – Smartfon z dającym poczucie zanurzenia w obrazie ekranem o przekątnej 5,7 cala i dwiema zakrzywionymi krawędziami zrywa z konwencjonalnym wzornictwem i oferuje najatrakcyjniejsze w branży rozwiązania. Wśród nich należy wymienić m.in. zaawansowany aparat fotograficzny Samsung zapewniający wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo, szybkie bezprzewodowe i przewodowe ładowanie oraz wydajny procesor.

Samsung Galaxy View – Tablet z ekranem najwyżej jakości o przekątnej 18,4 cala. Unikatowy, skoncentrowany na przekazie treści wideo interfejs użytkownika Galaxy View ułatwia dostęp do transmisji strumieniowych, interaktywnych gier wideo, książek i innych cyfrowych multimediów.

Samsung Gear VR – Urządzenie opracowane wspólnie z firmą Oculus jest kompatybilne ze smartfonami Samsung Galaxy Note5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Wykorzystując możliwości ekranów Quad HD Super AMOLED wyświetlających krystaliczny obraz w naturalnych kolorach, Gear VR pozwala przenieść się w zadziwiający świat wirtualnej rzeczywistości.

ATIV Book 9 Pro – Laptop z ekranem o imponującej rozdzielczości 4K, najnowocześniejszym i niezwykle wydajnym procesorem Intel Core i7® oraz czterema głośnikami to idealne narzędzie pracy dla profesjonalistów, jak również źródło multimedialnej rozrywki.

Samsung 950 PRO 512 GB – Pierwszy dysk półprzewodnikowy (SSD) w standardzie Non-Volatile Memory Express (NVMe) i formacie M.2, w którym zastosowano wertykalną architekturę NAND (V NAND). Dysk jest przeznaczony do komputerów stacjonarnych i laptopów. Znajduje zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach, jak i wśród wymagających użytkowników indywidualnych.

Samsung 850 PRO 2 TB – Pierwszy dysk półprzewodnikowy o pojemności 2 terabajtów dla użytkowników indywidualnych. Samsung 850 PRO 2 TB to wydajny nośnik o wysokiej gęstości zapisu, zapewniający szybki dostęp do danych i błyskawiczne uruchamianie programów. Urządzenie wyróżnia się też wysoką efektywnością energetyczną. Technologia V-NAND zastosowana w dysku 850 PRO 2 TB gwarantuje jego niezawodność i doskonałe parametry w całym okresie eksploatacji.

Samsung SleepSense – Urządzenie obsługujące technologie Bluetooth i IoT (Internet of Things) wykorzystuje skomplikowany zestaw czujników, aby w inteligentny i innowacyjny, a jednocześnie intuicyjny sposób monitorować dane dotyczące snu użytkownika oraz dostarczać spersonalizowane wskazówki wprost na jego smartfon. Dzięki tym danym użytkownik może zapanować nad jakością własnego snu – jednym z najważniejszych aspektów decydujących o zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Samsung 128 GB UFS – Pierwsza mobilna pamięć oparta na standardzie Universal Flash Storage (UFS) 2.0. To najcieńszy i najmniejszy moduł wbudowanej pamięci masowej o tak wysokiej pojemności i wydajności przeznaczony do urządzeń mobilnych.

Samsung 12 Gb LPDDR4 – Najszybsza na świecie kość pamięci DRAM o wysokiej gęstości zapisu przeznaczona do urządzeń mobilnych umożliwia budowę pakietów o pojemności do 6 GB. Szybkość transmisji 34,1 GB/s jest trzykrotnie wyższa w porównaniu z poprzednią generacją najszybszych mobilnych DRAM.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *