Menu Zamknij

Architekt w twoim telefonie

Aplikacja mobilna STANLEY® Floor Plan pozwala sporządzić dokładny plan mieszkania przydatny podczas prac remontowych i budowlanych. Jest odpowiedzią na wciąż rosnącą liczbę użytkowników smartfonów, które z powodzeniem i w łatwy sposób można wykorzystać do tworzenia schematów pomieszczeń.

kxcqvnog5dmszkqxx3g4Technologie mobilne wkraczają w każdy obszar naszego życia – nikogo już nie dziwi możliwość bezprzewodowego połączenia telefonu z drukarką, komputerem czy nawet samochodem. Firma STANLEY® dodała do wachlarza możliwości zwykłego smartfona kolejną opcję – tworzenie precyzyjnych planów zamkniętych pomieszczeń z dokładnością wystarczającą do przeprowadzenia dowolnych prac aranżacyjnych czy remontowych. Dzięki niej telefon staje się kieszonkowym architektem wysokiej klasy.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Użytkownik wykonuje zdjęcia pomieszczenia, w trybie edycji dodaje na nich obiekty np. drzwi, a aplikacja sama dokonuje niezbędnych pomiarów i na bieżąco tworzy w ten sposób plan pomieszczeń. Samodzielne wykonanie takiego schematu zajmuje tylko kilka minut, bez konieczności konsultacji z ekspertami, przestawiania mebli czy wykonywania mnóstwa pomiarów lub samodzielnego rysowania. Aplikacja umożliwia także wysłanie gotowego projektu innemu użytkownikowi aplikacji lub połączenie się z dalmierzem wyposażonym w bluetooth (np. TLM99s). Pozwala to przenieść wyniki precyzyjnych pomiarów na plan pomieszczenia.

Dostępna jest także rozszerzona, płatna wersja aplikacji, skierowana dla architektów daje możliwość przetwarzania map do popularnych formatów (PDF, JPG, DXF, CVS) oraz udostępnienia interaktywnej mapy w Internecie. Możliwości te są dostępne w dwóch rodzajach płatności. Opcja jednorazowa, umożliwia pełne wykorzystanie możliwości programu na jednym planie. Natomiast wersje abonamentowe pozwalają albo na wykupienie pakietu 10 planów, albo na tworzenie nieograniczonej liczby projektów przez miesiąc lub rok, co pozwala wykorzystywać aplikację np. w pracy zawodowej.

Aplikacja jest kompatybilna ze smartfonami wyposażonymi w żyroskop, system operacyjny Android 4.0 i wyższy oraz iOS 7.0 i wyższy. W przypadku urządzeń firmy Apple należy pamiętać o modelu, dla iPhone są to: 4, 4S, 5, 5S, 6, 6 Plus i nowsze, iPod Touch 4. i 5. generacji, a dla iPad są to: 2, 3, 4, Air, Air 2, mini, mini 2, mini 3 i nowsze.

Aplikacja STANLEY® Floor Plan jest już dostępna w sklepach Google Play i AppStore.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *