Menu Zamknij

Samsung wspiera innowacje dla niepełnosprawnych

Samsung Electronics aktywnie wspiera działania na rzecz projektowania aplikacji, niosących pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Firma, podczas Wielkiej Gali Integracji przyznała Nagrodę Specjalną twórczyni aplikacji „PrzypomnijMI”, Oliwii Przybyle. Rozwiązanie, będące jeszcze w fazie koncepcji, skierowane jest do chorych na Alzheimera, a także ich opiekunów. Nagroda została przyznana  m.in. za dużą liczbę funkcji związanych z przyjmowaniem leków, lokalizacją, statusem urządzeń AGD czy przypominaniem ważnych informacji.

s-500-500Koncepcja aplikacji PrzpomnijMi doskonale pokazuje jak wykorzystać technologię do rozwiązywania realnych problemów oraz ułatwić życie osobom z niepełnosprawnościami. Aplikacja po wdrożeniu może nieść faktyczną pomoc chorym na wielu płaszczyznach codzienności. – powiedział Daniel Roginski, Digital and E-Commerce Head w Samsung Electronics, a także członek jury w konkursie „Aplikacje bez Barier”.

Firma Samsung na wiele sposobów angażuje się w pomoc twórcom nowatorskich rozwiązań informatycznych. Program Samsung LABO wspiera młodych ludzi przygotowując ich do wejścia na rynek pracy. Odpowiadając na sytuację rynkową, w której najbardziej poszukiwanymi pracownikami są obecnie informatycy i programiści, Samsung prowadzi nowatorskie kursy dla uczniów. Zajęcia mają na celu rozwijanie pożądanych przez pracodawców umiejętności, a także biznesowego podejścia do kariery zawodowej. Jednym z etapów programu Samsung LABO jest zaprojektowanie przez studentów nowej aplikacji. Uczestnicy tegorocznej edycji programu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym będą pracować nad aplikacjami dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Samsung Electronics prowadząc szeroko zakrojone działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, kładzie szczególny nacisk na ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do nowoczesnych technologii. W listopadzie br. Samsung Brand Store w CH Arkadia otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier” Fundacji „Integracja”. Było to pierwsze wyróżnienie tego typu dla firmy z branży nowoczesnych technologii, potwierdzające dostępność architektoniczną lokalizacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Jedną z najważniejszych modyfikacji wyróżniających Samsung Brand Store było wprowadzenie aplikacji „MIGAM”, oferującej tłumaczenia na żywo rozmowy z osobą głuchą lub słabosłyszącą. Dzięki usłudze osoba niesłysząca może skontaktować się z tłumaczem i załatwić dowolną sprawę, w miejscu, w którym się aktualnie znajduje. Poza, nagrodzonym pierwszym miejscem w konkursie „Aplikacje bez Barier”, rozwiązaniem „MIGAM”, w Samsung Brand Store zainstalowano również nowy rodzaj oświetlenia. Ułatwia on poruszanie się po sklepie osobom niedowidzącym i komunikację z personelem klientom niedosłyszącym. W całym sklepie zrezygnowano także z mebli utrudniających orientację w przestrzeni osobom niewidomym, bądź poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *