Menu Zamknij

GIGABYTE prezentuje kartę graficzną R9 380X G1 GAMING

GIGABYTE, wiodący producent podzespołów komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych dla graczy, wprowadził do sprzedaży nową kartę graficzną z serii G1 Gaming – R9 380X G1 GAMING (GV-R938XG1 GAMING-4GD).

1Model ten zbudowany jest w oparciu o GPU AMD Radeon R9 380X, który jest wspierany przez 4 GB szybkiej pamięci GDDR5. Za chłodzenie odpowiada półpasywny system WINDFORCE 2X, składający się z masywnego radiatora, ciepłowodów (technologia Heat Pipe Direct Touch) oraz dwóch, 90 mm wentylatorów. Ponadto karta graficzna GIGABYTE zapewnia pełne wsparcie dla najnowszego DirectX 12 oraz technologii AMD Eyefinity i Freesync. Połączenie powyższych elementów z atrakcyjną ceną (1069 zł) sprawia, że GV-R938XG1 GAMING-4GD to jedna z ciekawszych propozycji dla użytkowników szukających niedrogiej a przy tym wydajnej i perspektywicznej karty graficznej.

Seria kart graficznych G1 Gaming wykorzystuje wyselekcjonowane GPU (system sortowania GPU Gauntlet), które oferują podwyższony potencjał OC. Dodatkowo model GV-R938XG1 GAMING-4GD wyposażono w 6-fazową sekcję zasilania, gwarantującą stabilną pracę nawet przy ekstremalnym podkręcaniu.

Kolejnym atutem produktu GIGABYTE jest półpasywny system chłodzenia WINDFORCE 2X, który w stanie spoczynku lub niewielkiego obciążenia jest bezgłośny. Wyłączenie wentylatorów i przejście w tryb pasywny sygnalizowane jest za pomocą diod LED.

Ponadto GV-R938XG1 GAMING-4GD wyposażony jest w metalowy backplate, zapewniający doskonałą ochronę płytki PCB oraz usztywniający całą konstrukcję. Na górnej krawędzi obudowy znajdziemy także podświetlane logo WINDFORCE.

Do karty graficznej dołączona jest również aplikacja OC Guru II, za pomocą której użytkownicy mogą w prosty sposób monitorować i sterować częstotliwością taktowania rdzenia lub pamięci oraz prędkością obrotową wentylatorów.

Karta graficzna GV-R938XG1 GAMING-4GD jest już dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 1 069 zł. Produkt objęty jest 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Więcej informacji na temat kart graficznych GIGABYTE można znaleźć na:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5678#ov
Facebook: https://www.facebook.com/GIGABYTE.VGA

Specyfikacja techniczna:

GPU
AMD Radeon R9 380X
Zegar rdzenia
980 MHz
Zegar pamięci
5700 MHz
Pamięć
4 GB GDDR5
Szyna pamięci
256 bit
DirectX
12
Wyjścia wideo
Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort
Zalecana moc zasilacza
500 W

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *