Menu Zamknij

BenQW3000–dla wymagających miłośników kina domowego

Dla bardzo wymagających miłośników najwyższej jakości kina domowego BenQ wprowadza na rynek projektor W3000 o jasności 2000 ANSI lumenów i kontraście 15 000 : 1 wyposażony w rozwiązanie CinematicColori CinemaMaster Video+ zapewniające najwyższą wierność odwzorowania kolorów i jakość obrazu. Dwa 10W głośniki umieszczono w komorach rezonansowych co w połączeniu z systemem CinemaMaster Audio+ pozwala dowolne pomieszczenie zmienić w salę projekcyjną mogącą zadowolić najbardziej nawet wymagających kinomanów. Projektor wyposażono w bardzo wysokiej jakości obiektyw ze szkła o niskim współczynniku rozpraszania i krótkiej ogniskowej, pozwalającej uzyskać obraz o przekątnej 254 cm (100 cali) z odległości 2,5 m od ekranu.

BenQ_W3000_regular_FrontCinemaMaster Video+

CinemaMaster Video+ to przede wszystkim cztery funkcje podnoszące jakość projekcji i wierność kolorów: Motion Enhancer, ColorEnhancer, PixelEnhancer i Flesh Tone.

Motion Enhancer to funkcja upłynniania ruchu przez interpolację międzyklatkową obrazu.ColorEnhancer pozwala uzyskać bardziej nasycone, żywe kolory.PixelEnhancer to funkcja rozpoznawania oraz zwększania kontrastu krawędzi obiektów i tła co prowadzi do wyostrzania obrazu. Funkcja Flesh Tone umożliwia uzyskanie bardziej nasyconych i naturalnych odcieni różnych karnacji skóry.

Rec. 709 i 6-elementowe koło kolorów

Rec. 709 przestrzeń kolorów i standard cyfrowej transmisji kolorów HDTV od 1990 roku używany w produkcji i post produkcji filmowej i telewizyjnej i implementowany jest w urządzeniach prezentacyjnych –monitorach, telewizorach i projektorach. Implementacja Rec. 709 w BenQ W3000 gwarantuje uzyskanie obrazu zgodnego z zamierzeniami jego twórcy z zachowaniem pełnej wierności barwnej. Dodatkową gwarancją jakości obrazu jest nowe, 6-elementowe (RGBRGB) koło kolorów obracające się z 6-krotną szybkością.

Swoboda instalacji

Funkcje przesuwania obiektywu (lensshift) w poziomie i w pionie oraz cyfrowej korekcji geometrii obrazu w pionie i poziomie (Keyston 2D), a także zoom optyczny 1,6:1 zapewniają elastyczność instalacji projektora – uzyskanie poprawnej geometrii obrazu bez zachowania prostopadłości osi obiektywu do ekranu. Obraz o przekątnej 254 cm (100 cali) uzyskać można z odległości 2,5 m projektora od ekranu. Dodatkowy, opcjonalny moduł bezprzewodowy FHD pozwala pozbyć się zawsze kłopotliwych kabli.

SmartEco™

Tryb SmartEco™ to rozwiązanie automatycznie dostosowujące jasność lampy do wyświetlanej treści – tak by zoptymalizować jakość obrazu i pobór mocy. Pozwala to zmniejszyć koszty prądu i wydłuża żywotność lampy do 4000 godzin pracy.

Parametry BenQ W3000: http://benq.pl/product/projector/w3000/specifications

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *