Menu Zamknij

Garmin Dash Cam 35 Zachowaj bezpieczeństwo i rejestruj zdarzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drodze, któremu towarzyszą trudne warunki atmosferyczne i drogowe. Kierowcy spieszą się, aby zdążyć na umówione rodzinne spotkania i lekceważą przepisy ruchu drogowego. Wzrasta liczba wypadków drogowych spowodowanych zbyt dużą prędkością, nie udzieleniem pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowym wyprzedzaniem czy nie zachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami. Coraz więcej kierowców decyduje się na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze, aby w razie kolizji dysponować własnym materiałem dowodowym. Nowa kamera samochodowa Garmin Dash Cam 35 z GPS nie tylko dostarcza wysokiej jakości nagranie i zdjęcia ze zdarzenia, ale dzięki funkcjom ostrzeżeń i alertów czuwa nad bezpieczeństwem jazdy.

DashCam35„Rejestratory Garmin Dash Cam to niezawodne urządzenia o wysokim standardzie, na który zasługują kierowcy. Teraz z nowymi funkcjami ostrzeżeń przyczyniają się również do poprawy bezpieczeństwa,” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

GPS i czujnik wykrywania zdarzeń

Garmin Dash Cam™ 35 to prosta w obsłudze kamera samochodowa z wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali. Zasilana jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu, nieprzerwanie będąc naocznym świadkiem zdarzeń drogowych. Dash Cam nieustannie rejestruje obraz w trybie pętli, nadpisując najstarsze nagrania .

Urządzenie wyposażone zostało w czujnik wykrywania zdarzeń (czujnik G). Można mieć pewność, że kamera zapisze nagranie z kolizji, a także to, co działo się przed i po niej, zapewniając pełny obraz wypadku. Rejestrator Dash Cam™ 35 ma wbudowany GPS, dzięki czemu do obrazu przypisane zostają dodatkowe dane takie jak: data, czas, współrzędne geograficzne oraz prędkość.

Funkcja ostrzeżeń i alerty

W trosce o bezpieczeństwo rejestrator Dash Cam 35 wyposażony został w funkcję ostrzegania przed kolizją (Forward Collision Warning System) . System FCWS działa w oparciu o pracę kamery i wyświetla ostrzeżenia w przypadku, gdy urządzenie wykryje niebezpiecznie małą odległość od pojazdu jadącego z przodu. Prędkość pojazdu określona zostaje w oparciu o system GPS i na tej podstawie oblicza bezpieczną odległość. System włącza się automatycznie, gdy pojazd porusza się z prędkością większą niż 48 km/h. Dash Cam 35 ostrzeże nas również o zbliżaniu się do fotoradarów, emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając ikonę ostrzeżenia.

Jakość obrazu i lokalizacja

Dash Cam 35 wyposażono w szerokokątny obiektyw, aby uchwycić jak największy obszar. Nagrywa filmy w jakości HD o rozdzielczości 1080p, 720p lub VGA z ostrymi detalami, również w warunkach słabego oświetlenia. Zintegrowany mikrofon umożliwia rejestrowanie dźwięków wewnątrz pojazdu. Kamerę mocuje się za pomocą uchwytu samoprzylepnego do przedniej szyby samochodu. Można ją łatwo wypiąć i zdarzenie udokumentować dodatkowymi zdjęciami.

Na ekranie rejestratora lub na komputerze

Nagrany film można natychmiast odtworzyć na ekranie Dash Cam 35 lub później na komputerze. Oprogramowanie Dash Cam Player do przeglądania i porządkowania nagranego materiału można pobrać bezpłatnie z Garmin.com/dashcamplayer.

Dostępny jest również model rejestratora bez modułu GPS, Dash Cam 30.

Wiecej informacji na temat rejestratorów samochodowych firmy Garmin znaleźć można na stronie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-drogach/kamery/cOnTheRoad-c533-p1.html

Garmin Dash Cam 30 oraz 35 to najnowsze produkty z segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin, światowego lidera w dziedzinie nawigacji samochodowych, motocyklowych oraz dla samochodów ciężarowych. Rozwiązania dostarczane przez firmę Garmin są innowacyjne i odpowiadają na potrzeby kierowców.

Uwaga: W niektórych krajach robienie zdjęć i filmowanie osób oraz ich pojazdów, a także publiczne prezentowanie takich zdjęć i filmów może zostać uznane za naruszenie prawa do ochrony prywatności. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie odpowiednich praw i przepisów dotyczących ochrony prywatności w jego kraju.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *