Menu Zamknij

Acer łączy estetykę z technologią tworząc wyjątkowy laptop 2w1 Aspire Switch 12 S

Acer zaprezentował najbardziej nowoczesny i zaawansowany model spośród swych laptopów 2w1 Aspire Switch – Aspire Switch 12 S (SW7-272). Łączy on nowoczesne wzornictwo z najnowszymi technologiami, takimi jak antena Acer ExoAmp WiFi wbudowana w płytę montażową i nowy zawias Acer Snap Hinge™ Gold.

Acer_Aspire_Switch_12_S_03Acer Switch 12 S posiada 12,5-calowy wyświetlacz, pozwalający na użytkowanie urządzenia w czterech trybach – jako laptop, tablet, wyświetlacz i namiot. Nowy Switch jest wyposażony w procesor Intel Core M 6. generacji odpowiedni dla systemu Windows 10.

Doskonały wygląd i nowoczesna technologia

Anodyzowana aluminiowa płyta montażowa to przykład połączenia nowoczesnego designu i innowacji technologicznych. Opatentowana antena Acer ExoAmp jest wbudowana bezpośrednio w płytę montażową, co zapewnia optymalne działanie połączenia WiFi oraz jednolity i smukły wygląd laptopa. Innowacyjne umiejscowienie anteny likwiduje zakłócenia sygnału, więc połączenie WiFi 802.11 b/g/n/ac 2×2 MU-MIMO jest nie tylko do trzech razy szybsze[3], ale również bardziej stabilne i niezawodne. Anodowana aluminiowa klapa ma krawędzie o kształcie diamentu nadające gładkości.

Zawias Snap Hinge Gold to trzecia generacja popularnego zawiasu Acer Snap Hinge, wykorzystująca bezzatrzaskowy mechanizm magnetyczny do zapewnienia połączenia pomiędzy tabletem a klawiaturą.  Szybkie strumieniowe przesyłanie danych między tabletem a klawiaturą, do 6Gbps, skutkuje lepszym połączeniem dla obsługi USB 3.0. Dodatkowo, zaczepy zawiasów Snap Hinge Gold zwierają złącze ze stopu aluminium pozwalające na ładowanie klawiatury, więc nie ma potrzeby podłączania kabla. Zmodernizowanemu zawiasowi Snap Hinge Gold nadano opływowe kształty, by pasował do nowoczesnego wyglądu urządzenia, pozwalając jednocześnie na łatwiejsze przejście między trybami pracy.

Aspire Switch 12 S posiada port USB Typu C Thunderbolt™ 3 umożliwiający ultraszybkie ładowanie oraz strumieniowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniem a zewnętrznym wyświetlaczem HD. Transfer o szybkości 40 Gbps pozwala na płynne wyświetlanie obrazu nawet na dwóch monitorach 4K jednocześnie. Dzięki portowi Thunderbolt 3, klienci, którzy potrzebują jeszcze lepszej grafiki do gier mogą również podłączyć opcjonalną kartę graficzną Acer Graphics Dock.Kamera Intel® RealSense™ R200, umieszczona z tyłu tabletu, pozwala posiadaczom Aspire Switch 12 S uchwycić ruch i tworzyć modele 3D lub skany 3D obiektów, czy nawet całych pomieszczeń.

Wyświetlacz o rozdzielczości 4K1 i przekątnej 12,5 cala sprawia, że teksty, grafiki, wykresy i filmy są ostre i wyraźne. W matrycy zastosowano technologię Zero Air Gap oraz IPS2 dające nasycony i wyraźny obraz dzięki zmniejszonymodblaskom i szerokiemu kątowi widzenia. Dodatkowo, szkło Corning® Gorilla® Glass 4 zapewnia doskonałą jakość obrazu, jest wytrzymałe i odporne na zarysowania. Ochrona wzroku Acer VisionCare™ to technologie: Acer BluelightShield redukująca zmęczenie oczu oraz Acer Lumiflex dla optymalnego widzenia w różnych warunkach oświetlenia. Precyzyjna i wygodna klawiatura jest podświetlana, dzięki czemu współgra z wyświetlaczem i pozwala na łatwe korzystanie z urządzenia w półmroku i ciemności.

Switch 12 S jest wyposażony w potrójny mikrofon i technologię Acer Purified.Voice, które sprawiają, że głos jest czysty, a urządzenie doskonale sprawdza się jako narzędzie do komunikacji z programami Cortana i Skype. Skierowane ku użytkownikowi głośniki z technologią Acer TrueHarmony oraz Dolby® Audio™ Premium zapewniają bogaty dźwięk bez zakłóceń. Dodatkowo przednia kamera HD (1280 x 720) z certyfikatemSkype for Business zapewnia natychmiastową łączność z innymi użytkownikami Skype’a. Aspire Switch 12 S obsługuje Acer Active Pen pozwalający na robienie notatek, szkiców i wiele więcej.

Laptop Switch 12 S jest idealny w podróży, pracy, nauce i zabawie. Każdy element smukłego wzornictwa – od krzywizn przez złącza – podkreśla przenośny wygląd i obsługę urządzenia. Tablet ma grubość jedynie 7,85 mm, natomiast urządzenie z podpiętą klawiaturą tylko 17,3 mm. Tablet waży 800 gram, a z podłączoną klawiaturą Switch 12 waży jedynie 1,4kg.

Oprócz portu USB 3.1 Typu C Thunderbolt™ 3, Aspire Switch 12 S ma dwa porty USB 3.0, Micro HDMI, czytnik kart Micro SD oraz wyjście jack 3,5 mm. Modele wstępnie będą wyposażone w od 4 GB do 8GB pamięci RM oraz 128GB lub 256GB pamięci masowej SSD.

Cena i dostępność Aspire Switch 12 S
Acer Aspire Switch 12 S będzie dostępny w Polsce w marcu, wtedy zostanie także podana cena urządzenia.

[1]Dane techniczne mogą się różnić w zależności od modelu i regionu.

[2]Wszelkie wymienione tu nazwy marek i produktów obejmują znaki towarowe odpowiadających im firm i są wykorzystane wyłącznie w celu opisania lub określenia produktów.

[3]Dostępność i dane techniczne MU-MIMO różnią się w zależności od modelu i regionu. By osiągnąć jak najlepsze efekty, zarówno nadajnik, jak i odbiornik muszą obsługiwać MU-MIMO. Produkt oparty jest na wstępnej specyfikacji IEEE 802.11ac dla scenariusza wielu użytkowników.  Rzeczywista prędkość będzie się różnić w zależności od zasięgu, prędkości połączenia, rozmiaru sieci i innych czynników. Trzy razy szybsza prędkość transmisji danych ma miejsce tylko pod warunkiem, że bezprzewodowy AP obsługuje strumienie 4 MU.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *