Menu Zamknij

Telewizory Samsung Smart TV z nowym user experience

Firma Samsung Electronics zaprezentowała nowe telewizory Smart TV wyposażone w odświeżony interfejs Smart Hub oraz nowy pilot zdalnego sterowania Samsung Smart Control. Dzięki tym udoskonaleniom użytkownicy Smart TV mogą łatwiej dotrzeć do ulubionych treści zgromadzonych w jednym miejscu, posługując się jednym pilotem.

smarttvux_ces_main_1Rynek telewizorów nieustannie się zmienia. Do odbiorników podłączanych jest coraz więcej urządzeń zewnętrznych, dlatego chcieliśmy ułatwić użytkownikom dotarcie do interesujących ich treści, które mogą oglądać w wybranym przez siebie czasie – powiedział Won Jin Lee, wiceprezes wykonawczy działu Visual Display Business w Samsung Electronics – Wprowadzone w 2016 roku Smart Hub i pilot Smart Control zapewniają maksymalnie efektywną, wygodną i intuicyjną obsługę telewizora.

Smart Hub: cała rozrywka w jednym miejscu

W nowym interfejsie Smart Hub zrezygnowano z podziału na wiele urządzeń i źródeł treści na rzecz zintegrowanej platformy treści i usług. Użytkownicy będą mogli swobodnie przełączać się między treścią linearną, treścią dostarczaną w trybie OTT, a także innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora, takimi jak konsole gier wideo czy odtwarzacze Blu-ray. Odświeżony interfejs umożliwia wyszukiwanie popularnych tytułów, które użytkownik chciałby w danej chwili obejrzeć lub odtworzyć. Eliminuje to barierę między źródłami i urządzeniami podłączonymi do telewizora, ułatwiając i przyspieszając dostęp do wybranej treści. Użytkownik może także dostosować interfejs Smart Hub do indywidualnych upodobań i potrzeb, konfigurując wybór ulubionych treści i rozrywki na ekranie telewizora.

Samsung Smart Control: jeden pilot do większości urządzeń podłączonych do telewizora

Samsung Smart Control umożliwia zdalne sterowanie prawie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do telewizora Smart TV bez konieczności stosowania dodatkowych pilotów. W przypadku telewizora, do którego podłączone są zazwyczaj co najmniej trzy inne urządzenia, Smart Control może z powodzeniem zastąpić piloty do większości z nich. Nowy pilot, oparty na platformie Tizen, pozwala na szybsze i sprawniejsze dotarcie do wybranych treści dzięki automatycznemu rozpoznawaniu źródła. Pilot Smart Control natychmiast rozpoznaje dekodery telewizyjne i OTT, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier oraz inne urządzenia. Użytkownik otrzymuje narzędzie, za pomocą którego może sterować całym domowym systemem rozrywki.

Samsung Customer Experience Lab: badanie rzeczywistych oczekiwań użytkowników

Nowy telewizor Samsung Smart TV z udoskonalonym interfejsem Smart Hub został zaprojektowany we współpracy z Samsung Customer Experience Lab w Dolinie Krzemowej. Chcieliśmy zaoferować użytkownikom nowy rodzaj doświadczeń dzięki zintegrowaniu telewizji z usługami transmisji strumieniowej i innymi źródłami treści – powiedział Chris Turkstra, wiceprezes Samsung Customer Experience Lab – Do sterowania poszczególnymi urządzeniami nie będą już potrzebne osobne piloty. Wystarczy jeden pilot do telewizora Samsung Smart TV.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *