Menu Zamknij

Nowy 10-calowy Toughpad od Panasonic

W Barcelonie podczas Automotive Innovation Summit Panasonic zaprezentował w pełni wzmocniony tablet Toughpad FZ-A2 wyposażany w najnowszy systemem operacyjny Android 6.0 Marshmallow. 10-calowy model został stworzony do pracy w warsztatach samochodowych i salonach motoryzacyjnych, a jednocześnie może pełnić rolę terminalu POS na przykład w hotelach, restauracjach oraz sklepach.

Panasonic Toughpad FZ-A2 (3)Należący do klasy fully rugged Toughpad FZ-A2 to następca modelu FZ-A1. Waży jedynie 880 g i mierzy 16,4 mm grubości, a jego konstrukcja została pozbawiona wentylatora. Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy system operacyjny Android 6.0 Marshmallow wspierany przez platformę Android for Work. Posiada procesor Intel Atom x5-Z8550 Quad Core (2 MB pamięci podręcznej, o taktowaniu od 1,44 GHz do 2,4 GHz), 4 GB pamięć RAM i 32 GB eMMC.

Ekran nowego tabletu Panasonic o przekątnej 10,1 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 1920×1200 i jasności 800cd/m2. Dzięki temu sprawdza się zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z łatwością można nim operować nawet w czasie deszczu, zapewnia też doskonałą widoczność przy bardzo mocnym słońcu. Pojemnościowy ekran dotykowy obsługuje do 10 aktywnych punktów jednocześnie, może być obsługiwany w rękawicach roboczych oraz za pomocą rysika, umożliwiając precyzyjne pisanie.

Model FZ-A2 oferuje bogaty zestaw interfejsów biznesowych, a także możliwość ich dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. W standardowym wyposażeniu Toughpada znajdują się porty USB-A 3.0, USB-C 3.1 OTG, złącze HDMI, Micro SD oraz GPS. Opcjonalnie tablet można też doposażyć w czytnik SmartCard, czytnik kodów kreskowych 2D oraz moduł 4G. Port USB-C 3.1 C OTG zapewnia dwustronne połączenie z urządzeniem z prędkością do 5 Gbps i ładowanie do 5V 900mA (USB PD nie jest obsługiwany). Z kolei wbudowana funkcja USB On The Go pozwala na łatwe kopiowanie i przenoszenie plików z jednego urządzenia działającego w systemie Android na inne. Za niezawodną łączność bez względu na lokalizację oraz szybki transfer danych odpowiada technologia WLAN 802.11ac Intel® Dual Band® Wireless-AC 8260 i moduł Bluetooth v4.2 klasy 1.

Pracę na urządzeniu Toughpad FZ-A2 ułatwia platforma Google Android for Work wspomagająca korzystanie z Androida w firmie. Umożliwia ona oddzielenie aplikacji zawodowych od osobistych, dzięki czemu administratorzy IT mogą kontrolować urządzenie i bezpieczeństwo firmowych danych, nie mając przy tym dostępu do prywatnych aplikacji, maili czy zdjęć użytkownika. Google Android for Work obejmuje również szereg wbudowanych narzędzi Google usprawniających codzienną pracę, takich jak e-mail, lista kontaktów, czy kalendarz.

Podstawowa bateria Toughpada zapewnia do 9 godzin nieustannej pracy. Istnieje także możliwość jej wymiany w trybie HotSwap (bez konieczności wyłączania urządzenia), co pozwala podwoić czas pracy urządzenia bez podłączenia do zasilania.

Do prowadzenia konferencji wideo oraz sporządzania dokumentacji fotograficznej służą dwie kamery: przednia nagrywająca w jakości Full HD oraz tylna o rozdzielczości 8 MP, wyposażona w lampę błyskową. Tablet ma również wbudowane mikrofony kierunkowe, które sprawdzą się podczas wideokonferencji oraz
w połączeniu z oprogramowaniem do rozpoznawania głosu.

Konstrukcję Toughpada FZ-A2 wykonano ze stopu magnezu, dzięki czemu jest on w pełni odporny na wstrząsy, a także upadek z wysokości do 120 cm. Urządzenie może pracować w temperaturach od -10 do
50 stopni Celsjusza i jest zgodne ze standardem IP65, co oznacza całkowitą odporność przed wnikaniem pyłu oraz przed zalaniem strumieniem wody z dowolnego kierunku.

– Obecnie linia wzmocnionych tabletów Toughpad wyposażonych w system Android obejmuje modele o przekątnej od 4,7 cala do 10,1 cala. To efekt naszych starań, aby zapewnić klientom szeroki wybór funkcjonalnych i wygodnych urządzeń mobilnych, które mogą być z łatwością dostosowane zarówno do ich potrzeb, jak i do infrastruktury IT firmy – mówi Jan Kaempfer, General Manager Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. – Nowy Toughpad FZ-A2 dzięki swojej elastyczności i szerokim opcjom łączności doskonale nadaje się do pracy w warsztatach samochodowych, ale także dla hoteli czy restauracji – dodaje Jan Kaempfer.

Panasonic Toughpad FZ-A2 będzie dostępny w sprzedaży z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak stacje dokujące czy ładowarka czterokanałowa, kompatybilnymi z flagowym modelem Panasonic Toughbook CF-20.

Opcjonalnie oferowane będą również dwie samochodowe stacje dokujące – w wersji podstawowej oraz rozszerzonej zgodnie z konfiguracją urządzenia. Lekkie i kompaktowe stacje, zaprojektowane przez zespół Global Docking Solutions, obejmują płytę montażową w standardzie VESA o rozstawie mocowania 75 mm oraz mechanizm zatrzaskowy, który pozwala na szybkie wyjęcie urządzenia. Stacje wyposażone są w dwa porty USB 2.0, moduł LAN, gniazdo DC oraz opcjonalnie podwójne złącze anteny samochodowej. Dostępne będą w wersji z jednym lub wieloma wzorami klucza (Keyed Alike lub Keyed to Differ).

Toughpad FZ-A2 trafi na polski rynek w lipcu 2016 roku i będzie go można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 6200,00 zł netto. Więcej informacji na temat profesjonalnych laptopów
i tabletów Panasonic Toughbook i Toughpad można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *