Menu Zamknij

Desktopy Aurora, Alpha, Area-51 i 13-calowy laptop z ekranem OLED – cztery nowe produkty marki Alienware zaprezentowane na targach E3

Trzy wysokowydajnościowe desktopy: Aurora, Alpha i Area-51 oraz gamingowy notebook Alienware 13, zoptymalizowane pod zyskującą coraz większą popularność technologię VR, zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających graczach komputerowych. Najnowsze karty NVIDIA Pascal, zaawansowane procesory firmy Intel, duża ilość pamięci RAM czy obsługa standardu 4K, to tylko niektóre z wielu cech charakterystycznych nowych urządzeń kosmicznej marki. Cztery nowe produkty zaprezentowane podczas targów E3 z okazji 20-tych urodzin firmy Alienware są potwierdzeniem dużego zaangażowania w rynek gier oraz nowych technologii, takich jak chociażby rozwiązania wirtualnej rzeczywistości.

W związku z rosnącą popularnością i standaryzowaniem się rozwiązania 4K w grach komputerowych oraz rozwojem technologii VR, chcemy zaoferować graczom szeroki wybór urządzeń, stworzonych z myślą o rozwiązaniach wirtualnej rzeczywistości oraz gotowych obsłużyć produkcje growe nawet w rozdzielczości 12Kpowiedział Frank Azor, General Manager markiAlienware oraz serii XPS. Jednocześnie chcemy zapewnić wszystkich graczy oraz fanów marki Alienware, że od dwóch dekad towarzyszy nam ta sama wizja i jeden cel – chcemy dostarczać jak najlepsze urządzenia na rynku, które są w stanie zagwarantować entuzjastom gier komputerowych jak najwyższą jakość. – dodaje Frank Azor.

Alienware_AuroraDekstop Alienware Aurora

Pomimo mniejszych rozmiarów w porównaniu do zeszłorocznego modelu, Alienware Aurora jest w stanie zaoferować jeszcze wyższą wydajność niż jego poprzednik. Bardzo wydajne karty NVIDIA GeForce, najnowsze procesory firmy Intel, pamięci RAM marki HyperX oraz szerokie możliwości overclockingu gwarantują w pełni komfortową obsługę gier nie tylko jakości 4K, ale również 12K (możliwość instalacji dwóch kart graficznych). Zmyślne rozmieszczenie podzespołów i chłodzenie cieczą oraz łatwy dostęp do najważniejszych komponentów pozwoliły na osiągnięcie dużego potencjału rozbudowy, tak aby gracz mógł przerobić komputer według własnego uznania. Ponadto, producent dołączą do urządzenia dedykowane oprogramowania, znane fanom marki Alienware, czyli między innymi program do niestandardowego oświetlania – AlienFX czy Alienware Command Center – aplikację pozwalającą na zmianę ustawień tabliczki dotykowej czy chociażby planów zasilania. Co ważne, dzięki dobrej optymalizacji zaimplementowanych podzespołów, dekstop Alienware Aurora jest w stanie bez problemu poradzić sobie w wymagającymi produkcjami, stworzonymi specjalnie z myślą o technologii VR.

Alienware_AlphaKompaktowy dekstop USFF Alienware Alpha

Najnowsza generacja desktopa USFF (ultra small form factor) Alienware Alpha została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy poszukują nie tylko wysokiej wydajności, ale także cenią sobie kompaktowe rozmiary urządzenia. Desktop Alienware Alpha dzięki niewielkim gabarytom i ponadczasowemu wzornictwu, idealnie sprawdzi się w charakterze komputera do gier podłączonego na przykład do telewizora w salonie czy w każdym innym pomieszczeniu, gdzie jedną z kluczowych roli odgrywa powierzchnia zajmowanego przez urządzenie miejsca. Zaprezentowany podczas targów E3 desktop, został wyposażony między innymi w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX960 z 4GB pamięci GDDR5 (ponad 60% wydajniejsza od poprzedniej generacji[1]) wspieraną przez wydajny procesor firmy Intel oraz 16GB pamięci operacyjnej RAM. Oprócz tego, Alienware Alpha jest również kompatybilnym z urządzeniem pozwalającym podłączyć zewnętrzną kartę graficzną – Alienware Graphics Amplifier[2]. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł w każdej chwili zwiększyć wydajność kompaktowego komputera bez potrzeby kupowania nowego desktopa. W sprzedaży będą również dostępne modele oparte o technologię marki AMD.

Większość z wyżej wymienionych ulepszeń dekstopa Alienware Alpha można znaleźć też w najnowszej wersji konsoli Alienware Steam Machine, stworzonej z myślą o użytkownikach chcących w pełni wykorzystać potencjał systemu SteamOS i zaawansowanego kontrolera do gier firmy Steam.

Alienware_Area51Pełnowymiarowy dekstop Alienware Area-51

Jeden z najwydajniejszych komputerów dla graczy na świecie po raz kolejny pojawił się w nowej odsłonie na targach E3. Pełnowymiarowy dekstop Alienware Area-51 został wyposażony w najlepsze, dostępne na rynku podzespoły, czyli bardzo wydajne procesory Intel Core i7 Broadwell-E oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce Pascal. Dzięki wysokiej wielozadaniowości, wspomniane podzespoły są w stanie zagwarantować w pełni komfortową obsługę najnowszych produkcji growych, a w tym tytułów stworzonych w technologii VR.

Co ważne, obudowa komputera Alienware Area-51 została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł w każdej chwili jeszcze bardziej zwiększyć wydajność desktopa poprzez zaimplementowanie chociażby dwóch dodatkowych kart graficznych czy dodatkowej ilości pamięci operacyjnej RAM. Taka cecha w połączeniu z wysoce zoptymalizowanym systemem chłodzenia sprawia, że Area-51 jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla najbardziej wymagających graczy, ale także dla wszystkich entuzjastów nowych technologii, którzy poszukują jak najwydajniejszej, konfigurowalnej platformy.

Alienware_laptop13-calowy gamingowy notebook Alienware

Najnowszy 13-calowy gamingowy notebook Alienware po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznych targach CES 2016 w Las Vegas. Laptop jest pierwszym tego typu urządzeniem dla graczy, które posiada wyświetlacz w technologii OLED, opracowany przy współpracy z firmą Samsung. Wspomniane ekrany są bardzo dobrze znane użytkownikom telewizorów czy smartfonów. Emitują one swoje własne światło, co pozwala na uzyskanie kontrastu nawet na poziomie 100000 : 1, zapewniając tym samym lepsze nasycenie kolorów. To z kolei w połączeniu z najnowszymi podzespołami i czasem reakcji na poziomie 1ms, gwarantuje graczom odmienne doznania wizualne, których nie można było doświadczyć przy okazji wyświetlaczy LCD. Ponadto, kompatybilność z urządzeniem pozwalającym na podłączenie zewnętrznej karty graficznej – Alienware Graphic Amplifier czyni z 13-calowego notebooka, urządzenie o bardzo wysokich parametrach, znanych z najwydajniejszych desktopów na rynku.

Dostępność:

  • USFF Alienware Alpha oraz Alienware Steam Machine będą dostępne w sprzedaży w wybranych krajach od 14 lipca 2016 roku
  • Ulepszona wersja dekstopa Alienware Area-51 będzie dostępna w sprzedaży w wybranych krajach od 12 lipca 2016 roku
  • Nowy komputer Alienware Aurora będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki pod koniec lipca 2016 roku
  • Najnowszy 13-calowy gamingowy notebook Alienware z ekranem OLED będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki pod koniec lipca 2016 roku

[1]Dane oparte o wyniki wielokrotnego testu przeprowadzonego przez firmę Dell w maju bieżącego roku. Do testu został wykorzystany 3DMark Benchmark (3DMark 2011, 3DMark Vantage). Porównane ze sobą zostały komputery: Alienware Alpha z procesorem Intel Core i7-4565T, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX i 4GB pamięci RAM do Alienware Alpha R2 z procesorem

Intel Core i7-6700T, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTx 960 i 16GB pamięci RAM. Rzeczywista wydajność może się nieznacznie różnić.

[2] Alienware Graphic Amplifier dostępny jest kompatybilny jedynie z modelami z kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX960.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *