Menu Zamknij

Młodszy brat – premiera smartfona Wiko Ufeel Lite

Marka Wiko przedstawia nową odsłonę smartfona wyposażonego w skaner linii papilarnych – Wiko Ufeel Lite. Intuicyjny smartfon podobnie jak jego starszy brat pozwala przypisać 5 odcisków palców 5 różnym spersonalizowanym funkcjom. Wiko Ufeel Lite posiada 5-calowy wyświetlacz HD IPS w metalowej obudowie. Ekran został wykonany przy użyciu technologii On-cell i pełnej laminacji, która zwiększa czułości ekranu. Smartfon kryje w sobie procesor Quad Core 1,3 GHZ wykorzystujący 2 GB pamięci RAM, które zapewniają wydajną pracę urządzenia. W Wiko Ufeel Lite zapisywanie danych nie stanowi problemu dzięki 16 GB ROM z możliwością rozszerzenia do 80 GB za pomocą karty microSD (64 GB). Ponadto smartfon został wyposażony w dwa aparaty: główny o rozdzielczości 8 MPx i przedni o rozdzielczości 5 MPx z fleszem, który umożliwia robienie zdjęć mimo słabego oświetlenia. W smartfonie wykorzystano także intuicyjną nakładkę Wiko UI, która podpowiada użytkownikowi, jak wydajniej korzystać z telefonu.

31a8ca3fa7bfdf293b7c8cfc0082751aZa dotknięciem palca!

Smartfon Ufeel Lite jest wyposażony w czytnik linii papilarnych drugiej generacji, który został umieszczony pod wyświetlaczem. Korzystanie z telefonu będzie proste i intuicyjne dzięki wbudowanemu sensorowi 360°. Linie papilarne użytkownika zostaną odczytane bez względu na to, w jakiej pozycji przyłoży on palec do czytnika. Ponadto dotknięcie czytnika palcem rozbudzi telefon zaledwie w 0,48 sekund.

Technologia skanowania linii papilarnych zastosowana w Ufeel Lite pozwala na przypisanie 5 palcom 5 różnych spersonalizowanych i ulubionych funkcji telefonu. Tylko dotknięcie palca dzieli użytkownika od uruchomienia ulubionych aplikacji. Dodatkowo odcisk palca stanie się również hasłem do odblokowania telefonu czy zabezpieczenia prywatnych aplikacji, zdjęć i plików.

Wydajność w dłoni!

W Wiko Ufeel Lite kryje się 4-rdzeniowy procesor Quad Core 1,3 GHZ, który odpowiada za wydajną pracę urządzenia i korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.  Z kolei za płynność urządzenia odpowiadają system Android Marshmallow 6.0, 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB ROM z możliwością rozszerzenia do 80 GB za pomocą karty microSD (64 GB).

Wiko Ufeel Lite został wyposażony w intuicyjną nakładkę Wiko UI ułatwiającą korzystanie ze smartfona. Oryginalne aplikacje podpowiadają, jak zoptymalizować pracę baterii i w łatwiejszy sposób dotrzeć do skrótów telefonu. Na ekranie Wiko Ufeel będą wyświetlały się krótkie komunikaty, jak wydajniej wykorzystać smartfon podczas wykonywania połączeń czy surfowania po Internecie.

9c0200389239573184304afd54fd6a9eMetalowa obudowa i piękne zdjęcia

Wiko Ufeel Lite został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz HD IPS wykonany w technologii On-cell. Wykorzystanie tej technologii nie tylko zwiększyło czułość wyświetlacza, lecz również umożliwiło uzyskanie efektu cieńszej obudowy. Technologia wpłynęła również na wydłużenie czasu pracy baterii.

Smartfon Wiko Ufeel Lite posiada dwa aparaty. Główny aparat telefonu o rozdzielczości 8 MPx oraz przedni aparat o rozdzielczości 5 MPx z fleszem selfie, zadba o to, by selfie robione nocą odznaczały się wysoką jakością. Podczas wykonywania fotografii użytkownicy mogą korzystać z profesjonalnych ustawień i funkcji aparatów takich jak tryb sportowy, nocne ujęcie czy szerokokątne selfie, które pozwoli na uchwycenie wszystkich znajomych na jednym ujęciu.

Atutem Ufeel Lite jest jego metalowa obudowa, która w połączeniu z dość śmiałym zestawieniem kontrastujących kolorów, nadaje urządzeniu eleganckiego i dynamicznego wyglądu.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *