Menu Zamknij

Samsung Electronics przedstawia gamingowe monitory z technologią Quantum Dot

Podczas targów IFA 2016 Samsung Electronics zaprezentuje nowe modele monitorów CFG70 (modele 24- i 27-calowe) oraz CF791 (model 34-calowy) – zakrzywione, przeznaczone do gier wyświetlacze. Monitory, stworzone specjalnie z myślą o miłośnikach gier wideo, wyposażone są między innymi w technologię kropek kwantowych, odświeżanie skalowane do 144Hz (100Hz CF791) czy czas reakcji na poziomie 1ms (4ms CF791).

cf77_001_front_blackSamsung CFG70 i CF791 to pierwsze zakrzywione monitory do gier w technologii kropek kwantowych, Które wyświetlają żywe kolory w całej 125% przestrzeni barw sRGB, przy czym w ich konstrukcji zastosowano bezpieczne dla środowiska rozwiązania nie zawierające kadmu. Precyzyjne podświetlanie uwypukla szereg szczegółów gier zarówno w jasnych, jak i ciemnych ustawieniach. Najdrobniejsze detale stają się widoczne, co przekłada się na niespotykany wcześniej realizm obrazu, który zachwyci nawet najbardziej wymagających graczy.

Wychodząc naprzeciwko fanom gier wideo, każdy monitor CFG70 i CF791 przed wysłką przechodzi rygorystyczną kalibrację fabryczną. Proces ten obejmuje optymalizację ustawień, w tym poziomu czerni za pomocą korekcji gamma w celu uzyskania zwiększonej jasności. Dostosowywane są również poziomy bilansu bieli do zarządzania temperaturą. W efekcie gracze mogą cieszyć się znakomitym, ostrym i wyraźnym obrazem, niezależnie od gry.

– Ponieważ rynek gier na całym świecie dynamicznie się rozwija, gracze oczekują zaawansowanych technologii wyświetlania, które będą w stanie wydobyć najnowsze funkcje gier wideo i przekazać emocje. Większe rozmiary zakrzywionych monitorów CFG70 i CF791 dają graczom możliwość lepszego przeżywania otaczającej rzeczywistości. Dzięki temu zyskują oni poczucie, jakby stali się częścią gry. – powiedział Seog-gi Kim, Senior Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics.

Technologia kropek kwantowych firmy Samsung została już zastosowana w telewizorach UHD tej firmy. Zgodnie z innowacyjnością będącą tematem przewodnim targów IFA 2016, Samsung zaprezentuje, w jaki sposób wykorzystanie tego rozwiązania w CFG70 i CF791 sprawia, że gry wideo zyskują nowy wymiar.

Konstrukcja „Super Arena” CFG70 z krzywizną 1800R, dźwiękiem oraz podświetleniem LED, pozwala graczom w pełni przeżyć emocje ulubionej gry. Ekran ten oferuje również czas reakcji wynoszący 1ms MPRT, jako pierwszy na rynku w kategorii VA. Elastycznie regulowana częstotliwość odświeżania (do 144Hz) zapewnia ponadto płynne wyświetlanie obrazu.

Aby jeszcze bardziej uprościć zarządzanie grą, CFG70 zawiera łatwy w obsłudze interfejs Samsung Gaming UX OSD. Podczas gry można uzyskać dostęp do pulpitu ekranowego intuicyjnego interfejsu użytkownika, na którym w jednym miejscu wyświetlić można wszystkie podstawowe ustawienia, od czasu reakcji po częstotliwość odświeżania. Gracze mogą również łatwo dostosować ustawienia za pomocą klawiszy skrótów umieszczonych w łatwo dostępnym miejscu na dolnej ramce.

Za sprawą krzywizny 1500R CF791 firmy Samsung jest najbardziej zakrzywionym monitorem do gier spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. W połączeniu z częstotliwością odświeżania 100Hz, czasem reakcji 4 ms i wbudowaną technologią AMD FreeSync™ – funkcją, która synchronizuje częstotliwości odświeżania ekranu z kartami graficznymi dla graczy obsługującymi standard Adaptive Sync – monitor CF791 oferuje spójne wyświetlanie na całym ekranie. Poza tym współczynnik proporcji wynoszący 21:9 dodatkowo pozwala zachować znakomitej jakości obraz podczas gier wykorzystujących funkcję multi-screen.

Oba modele monitorów zostały tak zaprojektowane, aby gracze mogli bardzo wygodnie i szybko regulować położenie monitora w dogodnej pozycji, dopasowując do aktualnych potrzeb i rodzaju gry.

Specyfikacja

Ekran Model CFG70 CF791
Rozmiar 24”, 27” 34”
Odświeżanie 144Hz 100Hz
Wyświetlacz Curved (1800R) Curved (1500R)
Typ VA VA
Jasność 350cd/m² 300cd/m²
Kąt widzenia 178/178 178/178
Kontrast 3000:1 3000:1
Czas reakcji 1ms 4 ms
Gama kolorów sRGB 125% sRGB 125%
Interfejs Wejścia HDMI x2, DPx1 HDMI x 2, DPx1, USB 3.0 x 2
Udogodnienia dla graczy Ustawienia Custom/High-Brightness/FPS/RTS/RPG/

AOS/sRGB/Cinema

Game mode/PIP/PBP
Freesync/G-sync Tak Tak
Flicker free Tak Tak
Low blue light Tak Tak

O firmie

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *