Menu Zamknij

Alky Recovery – ta aplikacja pomoże walczyć z nałogiem

Alky Recovery to bezpłatna aplikacja mobilna, ułatwiająca proces walki z uzależnieniem od alkoholu. Przeznaczona jest zarówno dla alkoholików, jak i również ich bliskich.

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 600-700 tysięcy osób uzależnionych od alkoholu, co stanowi blisko 12 procent dorosłych Polaków. Spośród nich zaledwie część leczy się poradniach czy ośrodkach, takich jak Polana, bądź uczęszcza na spotkania grup Anonimowych Alkoholików. Trafiają tam jednak osoby, które już w żaden inny sposób nie są w stanie poradzić sobie z chorobą lub te, będące pod nakazem sądowym.

Jak się jednak okazuje, duża część społeczeństwa, znajdująca się jeszcze we wczesnym etapie uzależnienia, często wstydzi się przyznać do swojego problemu, a w związku z tym nie idzie szukać pomocy. Jak twierdzą ankietowani przez Alky Recovery, okazuje się, że ponad 80% zapytanych osób, skorzystałoby z pomocy rozwiązań technologicznych, gdyby o tym wiedziało.

nanglowek2

Mobilny motywator

Alky Recovery to aplikacja na smartfony, która konsekwentnie wpływa na zmianę nawyków związanych z nadużywaniem alkoholu. Problem nadmiernego picia dotyczy zarówno Polaków, jak i społeczeństwa na całym świecie. Mimo postępu technologicznego, wciąż jest zapotrzebowanie na rozwiązania z obszaru Internet of Things, które mogłyby skutecznie pomagać w walce z nałogiem. Alky Recovery wyposażone jest w szereg skomplikowanych algorytmów, dbających o to, by codziennie doradzać, kontrolować i przede wszystkim motywować osoby z niej korzystające. Jak twierdzi Marcin Brysiak, pomysłodawca i twórca aplikacji – “W procesie leczenia uzależnienia najważniejsze jest wsparcie. To szczególnie ważne, zwłaszcza we wstępnym etapie, kiedy ludzie diagnozujący u siebie problem, nie zawsze chcą zwracać się do innych po pomoc. My chcemy ją zapewnić za pomocą aplikacji”.

Kto za tym stoi?

Aplikacja AlkyRecovery dostępna jest obecnie w Google Play i działa w oparciu o system operacyjny Android, z jakiego w Polsce korzysta najwięcej użytkowników. Pomysłodawcą i osobą zarządzającą Alky Recovery jest Marcin Brysiak, który z powodzeniem wdrożył na polski rynek projekt forDrivers, będący narzędziem uczącym kierowców bezpiecznej jazdy, uwzględniając przy tym model grywalizacji. “Doświadczenie zdobyte zarówno przy forDrivers, jak i innych projektach mobilnych, które miałem okazję prowadzić, procentuje teraz przy Alky Recovery. Mimo minimalnych nakładów na marketing i wręcz znikomego rozgłosu, liczba pobrań i pozytywnych rekomendacji z każdym tygodniem rośnie. To świadczy tylko o tym, że naprawdę trafiliśmy w potrzebę określonej, całkiem dużej, grupy społeczeństwa. A jeśli jeszcze przy tym uda nam się pomóc kilku osobom wyjść z nałogu – będę naprawdę szczęśliwy” – podsumowuje Marcin Brysiak.

Statystyki

Jedną z ważniejszych funkcjonalności aplikacji jest Ankieta Głodu, która w ciągu dwóch tygodni została wypełniona ponad 5 300 razy. To świadczy o skali potrzeby tego typu rozwiązań.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *