Menu Zamknij

Zygmunt Solorz-Żak coraz bliżej przejęcia Polkomtelu

Wszystko wskazuje na to, że dość szybko poznamy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia przez właściciela telewizji Polsat oraz Cyfrowego Polsatu – Zygmunta Solorza-Żaka – kontroli nad spółką Polkomtel, operatorem sieci Plus – wynika z informacji przekazanych podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która odbywa się w Poznaniu. 

Informacje o finalizacji procesu decyzyjnego w sprawie wyrażenia na przejęcie udziałów w spółce Polkomtel przekazała podczas konferencji PIKE Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  Nie podała jednak żadnych konkretów, czy będzie to decyzja warunkowa, czy nie. Spekuluje się, że UOKiK pozwoliłby na przejęcie udziałów w Polkomtelu jeśli kontrolowane przez Zygmunta Solorza-Żaka spółki Aero2, Centernet, Mobyland – ‚podzieliły się’ częścią  pasm radiowych, które kontrolują, z innymi operatorami. Choć formalnie przekazanie użytkowania częstotliwości jest utrudnione, być może UOKiK chciałoby aby operatorzy tworzący ‚Grupę Solorza’ mieliby być zmuszeni współpracy z innymi podmiotami oraz budowy sieci w oparciu o np. standard LTE.

Przejęty przez  Solorza-Żaka Polkomtel szybko stanie się istotnym graczem, który mógłby konkurować z Grupą TP, Netią oraz innymi operatorami telekomunikacyjnymi. Nie jest również tajemnicą, że głównym motorem rozwoju jest oferowanie internetu z prędkościami powyżej 100 Mbit/s oraz usług multimedialnych oferowanych przez kanały produkowane przez Polsat.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *