Menu Zamknij

Plus rozszerzy testy płatności mobilnych NFC o kolejne banki i MasterCard

Operator sieci  Plus planuje w najbliższym czasie rozszerzenie programu testowego płatności mobilnych z wykorzystaniem standardu NFC – wynika z informacji serwisu MobileArena.pl – mają do niego dołączyć

 

 

Polkomtel SA od dłuższego czasu współpracuje z BZ WBK i organizacją płatniczą VISA Europe, z którymi realizuje program pilotażowy usługi  płatniczej NFC.  Pilotaż ten, uruchomiony w kwietniu ubiegłego roku, wykorzystuje specjalnie przygotowane do tego telefon Samsung Avila NFC oraz kartę  SIM-NFC. – Docelowo planujemy rozszerzyć współpracę o kolejne banki i MasterCard – usłyszeliśmy w biurze prasowym Polkomtel.  Tak jak i pozostali operatorzy komórkowi w Polsce, Polkomtel jest uczestnikiem projektu NFC prowadzonego przez GSMA (GSM Association) – międzynarodową organizację skupiającą operatorów mobilnych.

Wszyscy operatorzy w Polsce mają podobny problem – brak dostępnych na rynku aparatów komórkowych pracujących w standardzie NFC.  Według operatora dopiero w ciągu kilku lat NFC będzie standardem powszechnie dostępnym w telefonach komórkowych. – Oceniamy, że standard ten w ciągu dwóch lat powinien stać się równie powszechny jak bluetooth czy kamera w telefonach.  Najwięksi dostawcy telefonów komórkowych (Samsung i Nokia) zapowiedzieli pojawienie się nowych urządzeń wspierających  NFC w grudniu br. i pierwszym kwartale 2012 – usłyszeliśmy w biurze prasowym Polkomtel.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *