Menu Zamknij

MSZ udostępnia aplikację iPolak /wideo/

Ministerstwo Sprawa Zagranicznych udostępniło aplikacje iPolak, będącą mobilną wersję książki „Polak za granicą” – aplikacja ma pomóc Polokom podczas podróży. Propozycja dość ciekawa, szczególnie dla często podróżujących.

 

 

Polak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”,  wydawanego przez MSZ od 1996 roku, najpierw w formie książkowej, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji mobilnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stało się tym samym pierwszą instytucją państwową w Polsce, która stworzyła aplikację przeznaczoną dla urządzeń mobilnych – smartfonów iPhone oraz urządzeń iPod i iPad. Można ją pobrać za darmo z platformy AppStore

Aplikacja iPolak ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich.  Można w niej znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi uzyskamy  porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości  iPolak będzie dostępny także w wersjach na platformy BlackBerry OS oraz Android.

 

Prezentacja wideo aplikacji

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *