Menu Zamknij

Aero2 w rękach NFI Midas

Trwają porządki w spółkach powiązanych z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Właściciele spółki Aero2 podpisali umowę, na mocy której NFI Midas stało się właścicielem 100 proc. udziałów Conpidon Limited, co dało jej praktyczną kontrolę nad operatorem.

 

 

NFI Midas zapłaci za tę transakcję 548 mln zł, przy założeniu, że dług netto Aero 2 nie będzie wyższy niż 70 mln zł.

 

– Nabyte udziały stanowią długoterminową lokatę kapitałową Funduszu dokonywaną w ramach realizacji zaktualizowanej strategii Funduszu, o której Fundusz informował (…) 19 września 2011 r.” – napisano w komunikacie. – Zapłata ceny za udziały Conpidon zostanie dokonana w terminie do 31 maja 2012 roku, nie później jednak niż w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania przez Fundusz postanowienia właściwego dla Funduszu sądu rejestrowego potwierdzającego zarejestrowanie podwyższenia kapitału zakładowego Funduszu związanego z emisją akcji serii D – czytamy w komunikacie.

 

Aero2 posiada rezerwację częstotliwości obejmującą 25 dupleksowych kanałów radiowych z odstępem dupleksowym 45 MHz, z zakresu 885,1 – 890,1 oraz 930,1 – 935,1 MHz, do wykorzystywania na obszarze całego kraju (…), oraz rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego.

 

Z częstotliwości tych (w technologii HSPA+) korzysta obecnie na zasadach hurtowego dostępu Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel (operator sieci Plus). Natomiast w technologii LTE (pasmo 1800 MHz) świadczone są w przez CenterNet i Mobyland, które również należą do NFI Midas. Zygmunt Solorz-Żak ma 66 proc. akcji NFI Midas.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *