Menu Zamknij

Aero2 wkrótce z ponad tysiącem aktywnych stacji bazowych

Sieć Aero2 w najbliższym czasie będzie mogła uruchomić ponad tysiąc stacji bazowych na terenie całego kraju w paśmie 900 MHz. Proces inwestycyjny ma znacząco przyspieszyć w przyszłym roku dzięki ścisłej współpracy z siecią Polkomtel – poinformował w rozmowie z PAP Adam Kuriański prezes Aero2, Mobylandu i CenterNet.

 

 

Obecnie Aero2 ma około 600 stacji i w najbliższym czasie liczba ta powinna ulec znacznemu zwiększeniu. Na dziś liczba pozwoleń radiowych na 900 MHz to ponad tysiąc, dlatego jest szansa, że w niedługim okresie uda nam się uruchomić mniej więcej taką liczbę stacji” – mówi Adam Kuriański.

Aero2 dysponuje technologią HSPA+ w zakresie 900 MHz i 2500 MHz pod wykorzystanie na usługę bezpłatnego dostępu do Internetu. LTE świadczone jest natomiast przez spółki Mobyland i CenterNet w paśmie 1800 MHz.

Aero2, Mobyland i Centernet – przyśpieszą budowę własnych sieci dzięki ścisłej współpracy z Polkomtelem. Według Kuriańskiego największym problemem jest uruchamianie stacji bazowych, gdzie konieczne jest uzyskiwanie pozwoleń budowlanych (maszty powyżej trzech metrów wysokości) – wydłuża to proces inwestycyjny od roku do trzech lat. Adam Kuriański liczy, że proces ten uda się przyspieszyć i zoptymalizować finansowo dzięki korzystaniu z masztów Polkomtel. W ramach jednej lokalizacji będą dostępne wszystkie aktualnie dostępne technologie radiowe – LTE, HSPA+ oraz GSM.

Według Adama Kuańskiego łączna liczba aktywnych stacji bazowych niebawem przekroczy tysiąc.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *