Menu Zamknij

Dominik Libicki: Telewizja mobilna długofalowym projektem niezwiązanym z EURO2012

Telewizja mobilna będzie wprowadzana w technologii, która nie wymaga  kupna licencji od Telewizji Polskiej na udostępnianie treści w telefonach komórkowych. Rozwiązanie, nad którym pracuje Cyfrowy Polsat  wyprzedza rynek.

 

 

– Telewizja mobilna w technologii DVB-T jest dla nas długofalowym projektem. W płatnej telewizji nie sposób zbudować pełnowartościowej usługi w oparciu o jednorazowe wydarzenia. Dlatego nie widzimy związku między docelowym powodzeniem planowanych przez nas usług a Euro 2012 – mówi serwisowi MobileArena.pl Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu.

 

Grupa Polsatu postanowiła zaoferować ‚zwykłą’ naziemną telewizję cyfrową na telefonach oraz innych urządzeniach mobilnych (tabletach, itp.). Zatem przy okazji Polsat, Cyfrowy Polsat Infor-Tv-Fm (formalnie właściciel rezerwacji częstotliwości na potrzeby telewizji mobilnej) oraz inne powiązane podmioty zyskają naziemny multipleks cyfrowy, który będzie można oglądać za dodatkową opłatą w telefonach komórkowych i przy okazji całą ofertę naziemnej telewizji cyfrowej – w tym kanały telewizji publicznej i  nadawców publicznych. Rezerwacja częstotliwości na potrzeby mobilnej telewizji obecnie jest neutralna technologicznie. Z materiałów spółki Info-Tv-Fm wynika, że może być wykorzystany tzw. standard ‚DVB-T2 Lite’  – który jest przeznaczony na potrzeby urządzeń mobilnych. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak sprowadzenie na polski rynek urządzeń, które będą w stanie zdekodować transmisje dostępne w ramach naziemnych multipleksów naziemnych innych nadawców oraz dodatkowo pakiet kodowanych serwisów Cyfrowego Polsatu to w połączeniu z ofertą sieci Plus da odpowiedni efekt.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *