Menu Zamknij

Minuty za reklamy wkrótce u operatorów – pierwszy Play?

Prawdopodobnie już na przełomie I i II  kwartału tego roku w zamian za odsłuchiwanie reklam podczas rozmów telefonicznych będziemy mogli otrzymać w zamian pakiety minut lub niższe opłaty za połączenia. Wszystko za sprawą krakowskiej spółki Wind Mobile, która planuje wspólnie z jednym z operatorów uruchomienie nowej usługi na polskim rynku. Gracze rynkowi do pomysłu podchodzą sceptycznie, ale jeszcze do niedawna podobnie wypowiadano się o wielu usługach dodatkowych w telefonii komórkowej.

 

Wind Mobile kilka lat temu namówił operatorów komórkowych aby zamiast standardowego sygnału oczekiwania na połączenie telefoniczne zaoferować klientom możliwość emitowania utworów muzycznych lub własnych dźwięków. Teraz firma planuje puszczanie reklam – na początek operatorów. W zamian za możliwość emisji reklam dla osób dzwoniących do nas abonenci mieliby mieć z tego tytułu dodatkowe profity – np. doładowania telefonów na kartę lub inne pakiety usług.

Usługa powinna pojawić się w kwietniu u jednego z operatorów – nieoficjalnie mówi się o sieci Play. Na razie pozostali gracze (T-Mobile, Orange) są ostrożni w komentowaniu ew. dostępności nowej usługi w swoich sieciach, widząc w niej raczej zagrożenie niż szansę.

Według Wind Mobile usługa przygotowana jest w taki sposób, aby użytkownicy zaakceptowali nową formę komunikacji marketingowej. Trwają ostatnie ustalenia z potencjalnymi reklamodawcami oraz domami mediowymi. W tej chwili nie wiadomo ile mogą ‚zarobić’ użytkownicy, którzy zgodzą się na „użyczenie” swojego numeru telefonu do  emisji  reklam audio. Wind Mobile szacuje, że początkowo (w fazie pilotażowej) będzie z niej korzystać ok. 100 tys. testerów.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

1 Komentarz

  1. europolitan

    To coś podobnego jak było we freem, z tym, że zamiast reklamy audio to reklamy były wyświetlane na ekranie telefonu przed skorzystaniem z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *