Menu Zamknij

HP rozszerza ofertę Converged Cloud

HP poinformował o rozszerzeniu swojej oferty „Konwergentna chmura” (Converged Cloud) o nowe rozwiązania, dzięki którym chmura obejmuje swoim zasięgiem infrastrukturę, aplikacje i informacje. Pozwala to przedsiębiorstwom szybciej wprowadzać innowacje i zwiększać elastyczność.

Zaprezentowany po raz pierwszy w kwietniu br. model HP Converged Cloud to pierwsza w branży strategia i oferta oparta na jednej architekturze, która łączy w sobie chmury prywatne, zarządzane i publiczne oraz tradycyjną infrastrukturę informatyczną. To nowe podejście do chmury pozwala firmom tworzyć środowiska zdolne do wprowadzania szybkich zmian w miarę zmieniających się wymagań organizacji.

 

Wyniki niedawnego badania przeprowadzonego na zlecenie HP pokazują, że kadra zarządzająca spodziewa się do 2020 r. niemal podwojenia liczby modeli chmur publicznych i prywatnych.(1) Jednakże modele te, jeżeli nie zostaną prawidłowo wdrożone, mogą prowadzić do powstawania odizolowanych chmur, co zwiększa złożoność i ryzyko oraz uzależnienie od jednego dostawcy.

 

„Warunkiem sukcesu przedsiębiorstwa jest możliwość wyboru właściwego modelu dostaw usług, dostosowanego do używanej technologii — przetwarzania w chmurze lub na miejscu” — powiedział Bill Veghte, dyrektor ds. strategii i wiceprezes działu oprogramowania HP. „Podejście HP oparte na koncepcji konwergentnej chmury umożliwia przedsiębiorstwom wybór modelu dostaw usług i platformy z pełnym zaufaniem do usług realizowanych z wykorzystaniem najlepszych produktów dostępnych na rynku, spójnej architektury i bogatego doświadczenia”.

 

Tworzenie hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze

HP rozszerzył funkcje „cloud-bursting” w rozwiązaniu HP CloudSystem, aby umożliwić natychmiastowy dostęp do dodatkowych zasobów przez usługi HP Cloud Services, Amazon Web Services i Savvis.  HP CloudSystem, podstawowy element infrastrukturalny oferty HP Converged Cloud, stanowi kompletną, zintegrowaną i otwartą platformę, która umożliwia przedsiębiorstwom i usługodawcom tworzenie usług oraz zarządzanie nimi w środowiskach chmur prywatnych, zarządzanych i publicznych.

 

Oprogramowanie zawarte w HP CloudSystem Matrix umożliwia skrócenie z kilku tygodni do jednego dnia czasu wdrażania usługi IaaS dla środowisk zwirtualizowanych. To oprogramowanie działa na wszystkich standardowych serwerach z oprogramowaniem do wirtualizacji VMware i Microsoft® Hyper-V, w tym na serwerach HP ProLiant.

 

Nowa wersja HP Cloud Service Automation rozszerza zunifikowane rozwiązanie HP do automatyzacji procesów w środowiskach heterogenicznych infrastruktur. Klienci mogą poprawić elastyczność infrastruktury informatycznej i zmniejszyć koszty, wykorzystując samoobsługowy portal i zautomatyzowane zarządzanie cyklem życia usług.

Firma wzbogaciła także swoje rozwiązania i programy partnerskie dla operatorów telekomunikacyjnych świadczących swoim klientom usługi przetwarzania w chmurze, dodając nowe wersje modułu HP CloudSystem Service Provider i nowych członków programu HP CloudAgile Service Provider.

 

Nowe usługi planowania, HP Cloud Planning Services, ułatwiają klientom wybór hybrydowej opcji dostaw oraz przyspieszają realizację etapów planowania i analizy przy wdrażaniu przetwarzania w chmurze. HP Datacenter Care oferuje klientom, którzy przechodzą z tradycyjnych centrów przetwarzania danych na model z konwergentną chmurą, pomoc techniczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb, z pojedynczym punktem kontaktowym, przy wdrażaniu, eksploatacji i modernizacji centrów przetwarzania danych.

 

Zarządzanie nową generacją aplikacji działających w chmurze

Gdy klienci przechodzą na środowiska przetwarzania w chmurze, działanie aplikacji i procesów biznesowych przeplata się, co zwiększa złożoność. Rozwiązanie HP Application Performance Management 9.2 for Converged Cloud ułatwia zarządzanie w konwergentnych środowiskach chmury oraz usprawnia zarządzanie wydajnością aplikacji działających w chmurze i mobilnych.  Istotne ulepszenia w modułach HP Diagnostics, HP Real User Monitor i HP SiteScope umożliwiają bliską współpracę pomiędzy zespołami odpowiedzialnymi za eksploatację i projektowanie oraz dają szersze możliwości mobilnego monitorowania aplikacji w środowiskach przetwarzania w chmurze.

 

Uaktualnione wersje produktów HP Application Lifecycle Management (ALM) i HP Performance Center (PC) umożliwiają stymulowanie innowacyjności w przedsiębiorstwach przez ciągłe udostępnianie aplikacji za pomocą nowych funkcji Lab Management Automation i Continuous Application Performance Delivery. Te nowe rozwiązania pozwalają zlikwidować zjawisko odizolowanych zasobów informatycznych i szybko udostępniać wysokiej jakości nowatorskie aplikacje w środowiskach hybrydowych i chmurach.

Chmura hybrydowa dla branży lotniczej

HP przedstawił wizję „Inteligentnej chmury dla linii lotniczych” (Intelligent Airline Cloud), która umożliwia szybkie wdrażanie nowych produktów i usług zwiększających przychody. Obejmuje ona zintegrowane platformy „Oprogramowanie jako usługa” (Software-as-a-Service — SaaS) i „Infrastruktura jako usługa” (Infrastructure-as-a-Service — IaaS), które spełniają specyficzne wymagania tych klientów. HP Converged Cloud Services for Airlines to pierwszy w branży pakiet usług oparty na hybrydowym podejściu do przetwarzania w chmurze.

 

Zawiera on moduł obsługi pasażerów, HP Passenger Service Solution, który łączy podstawowe rozwiązania HP dla branży turystycznej i transportowej na jednej, zintegrowanej platformie SaaS obejmującej rezerwację i podróż. Dwie główne usługi tego modułu, rezerwacja biletów lotniczych (Airline Reservations) i kontrola odlotów (Departure Control), umożliwiły klientom HP obsłużenie w ubiegłym roku ponad 500 milionów pasażerów. Nowa oferta SOA dla linii lotniczych, HP Airline Service Oriented Architecture Platform, udostępnia im nowoczesną „Platformę jako usługę” (Platform-as-a-Service — PaaS) do projektowania aplikacji, która umożliwia szybkie tworzenie produktów dających przychody.

 

Usługi przetwarzania w chmurze dla przedsiębiorstw — wirtualna chmura prywatna (HP Enterprise Cloud Services — Virtual Private Cloud) to platforma IaaS udostępniana przez bezpieczne i energooszczędne centra przetwarzania danych nowej generacji wyposażone w technologię infrastruktury konwergentnej HP. Wykorzystując oferowane przez HP rozwiązania klasy korporacyjnej do przetwarzania w chmurze, z rozliczeniami w oparciu o liczbę używanych serwerów, linie lotnicze mogą szybko skalować te usługi, dostosowując je do potrzeb firmy, co pozwala zmniejszyć wydatki kapitałowe i koszty operacyjne.

 

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań i usług HP działających w chmurze można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/hpdiscover2012.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *