Menu Zamknij

Samsung OMNIA M z Windows Phone

Samsung rozszerza swoją ofertę smartfonów o kolejne urządzenie wyposażone w najnowszy system operacyjny Microsoftu – Windows Phone w wersji 7.5. Nowy smartfon ma procesor 1 GHz oraz 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED.

 

Samsung OMNIA M ma jedynie 10,5 mm grubości oraz doskonały wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cala. Wyświetlacz ten gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo zapewnia oszczędność baterii o 20%. Urządzenie zostało także wyposażone w aparat z auto focusem o matrycy 5 MPix oraz wszystkie możliwe moduły transmisji danych, w tym HSDPA (do 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB 2.0 oraz łączność WiFi. A wszystkie pobrane i przesłane treści będziemy mogli zapisać w pamięci telefonu o pojemności 4GB. Do dyspozycji użytkowników telefonu z Windows Phone jest także 7GB wirtualnego dysku SkyDrive. Można w nim przechowywać każdego rodzaju pliki – dokumenty, multimedia itd. Dostęp do nich uzyskuje się z poziomu telefonu, jak i komputera. Dodatkowo pojemność wirtualnego dysku można rozszerzyć poprzez dokupienie dodatkowych gigabajtów.  O długie korzystanie z tych wszystkich funkcji telefonu dba bateria o pojemności 1500 mAh.

Nowy smartfon został także wyposażony w funkcję AllShare, która umożliwia współdzielenie plików multimedialnych między różnymi urządzeniami Samsung, w tym telewizorem, laptopem czy też aparatem fotograficznym.

System operacyjny Windows Phone posiada charakterystyczny interfejs Metro wyróżniający się  aktywnymi kaflami odpowiadającymi poszczególnym funkcjonalnościom oraz zainstalowanym w telefonie aplikacjom, dzięki którym użytkownik telefonu jest na bieżąco ze wszystkim informacjami oraz w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Dodatkowo wśród elementów wyróżniających system warto podkreślić Office Mobile, czyli mobilny pakiet Microsoft Office oraz dostęp do usług Xbox LIVE, znanych z konsoli Xbox. Wraz z Omnią M użytkownik może korzystać z ponad  100 000 aplikacji w Marketplace. Każda z nich przed wprowadzeniem do sklepu jest sprawdzana przez ekspertów Microsoft pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowników, a także udostępniona bezpłatnie w wersji trial. System operacyjny Windows Phone posiada także usługę „Znajdź Mój Telefon”, która pozwala szybko odnaleźć zagubione urządzenie lub w przypadku kradzieży wymazać jego pamięć i zablokować.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 999zł.

 

System operacyjny Windows Phone wersja 7.5
Procesor Procesor  1 GHz / 384 MB RAM
Transmisja
danych
HSDPA 7.2Mb/s
Wi-Fi b/g/n
Bluetooth 2.1, microUSB 2.0, A-GPS
Ekran 4” (480×800) 16M Super AMOLED
Kamera 5 Mpix z tyłu (Auto Focus, Lampa LED) i z przodu VGA
Pamięć 4 GB pamięci użytkownika
Wymiary 121,7 x 64,1 x 10.5 mm
Bateria Akumulator litowo-jonowy 1500 mAh


* Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, a także (choć nie tylko) o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *