Menu Zamknij

Internet Cyfrowego Polsatu w całej Polsce

Cyfrowy Polsat podpisał ze spółką Polkomtel list intencyjny, na mocy którego rozpoczął świadczenie usługi dostępu do Internetu w sieciach radiowych 3G i 2G operatora na częstotliwościach 2100 MHz i 900 MHz w technologiach HSPA i EDGE/GPRS.

Oznacza to istotny wzrost zasięgu szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu, z którego mogą teraz korzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci platformy.

– Dzięki nawiązanej współpracy nasi klienci zyskali ogólnopolski zasięg usługi internetowej. To dla nas kolejny krok w realizacji strategii zmierzającej do spopularyzowania Internetu mobilnego i uczynienia z tej usługi drugiej nogi biznesowej firmy. Wraz z rozwojem w obszarze infrastruktury, mamy możliwość oferowania abonentom nowych usług i dotarcia do klientów w całej Polsce – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu.

W wyniku współpracy z Polkomtelem nastąpił wzrost populacji w zasięgu Internetu HSPA/HSPA+ Cyfrowego Polsatu do blisko 85%. Do najszybszego Internetu LTE ma obecnie dostęp 28% Polaków. Zupełnie nową opcją zarówno dla obecnych, jaki i nowych klientów Internetu Cyfrowego Polsatu jest możliwość korzystania z sieci 2G w technologii EDGE/GPRS na częstotliwości 900 MHz, która posiada ogólnopolski zasięg.

Wszystkie nowe karty SIM Cyfrowego Polsatu zostały dostosowane do pracy w sieciach Mobylandu i Polkomtela. Karty SIM obecnych klientów są sukcesywnie aktualizowane, tak aby umożliwiły użytkownikom korzystanie z kolejnych technologii i częstotliwości, czyli z szerszego zasięgu Internetu.

Klienci mogą sprawdzić status swojej karty w internetowym bądź telefonicznym Centrum Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu. W zależności od swojej lokalizacji i zasięgu danej sieci, użytkownik będzie łączył się z poszczególnymi technologiami w następującej kolejności: LTE/HSPA+/HSPA/EDGE/GPRS.

Modemy proponowane przez Cyfrowy Polsat obsługują nowe dla klientów platformy technologie oraz częstotliwości. Klient ma do wyboru 6 pakietów danych od 1 GB do 25 GB w abonamencie od 14,90 zł do 119,90 zł, nowoczesne modemy i routery już od 1 zł oraz tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE.

W ramach oferty łączonej, abonenci telewizji, którzy zdecydują się na zakup Internetu Cyfrowego Polsatu otrzymają dodatkowe gigabajty na Internet – nawet do 5 GB miesięcznie. Cyfrowy Polsat szerokopasmowy Internet w technologii HSPA+ dostarcza od lutego 2010 r. W październiku 2010 r. zwiększył jego prędkość do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii MIMO. We wrześniu 2011 r., jako pierwszy dostawca w Polsce, zaoferował najszybszy i najnowocześniejszy Internet mobilny LTE o prędkości do 100 Mb/s, uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *